در راستای مقابله با كرونا صورت گرفت؛

طراحی و تولید دستگاه های فرابنفش پرتابل و ضدعفونی كننده خانگی

طراحی و تولید دستگاه های فرابنفش پرتابل و ضدعفونی كننده خانگی به گزارش بازار پرواز محققان دانشگاه صنعتی اصفهان موفق به طراحی و تولید دستگاه های فرابنفش پرتابل و ضدعفونی كننده خانگی شدند.به گزارش بازار پرواز به نقل از وزارت علوم، محمدجواد براتی مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به اقدامات دانش بنیان گسترده، مؤثر و سازنده محققان این دانشگاه بعد از شیوع كرونا، اظهار داشت: این اقدامات در جهت مسئولیت اجتماعی این دانشگاه، پشتیبانی از فعالیتهای ارزشمند مجموعه بهداشت و درمان كشور و هم حفظ و ارتقاء سلامت و آرامش روانی جامعه در حال انجام می باشد.
وی با اشاره به تولیدات دانش بنیان پژوهشگران این دانشگاه در این حوزه، اظهار داشت: محققان دانشكده مهندسی مكانیك دانشگاه صنعتی اصفهان در ادامه تلاش ها به منظور مقابله با شیوع بیماری كرونا و جلوگیری از انتقال این ویروس، دستگاه های ارزشمندی را به منظور گندزدایی و ضدعفونی نمودن اشیاء مختلف ساخته و به تولید انبوه رسانده اند.
وی افزود: دستگاه ضدعفونی كننده خانگی با بهره گیری از پرتو فرابنفش و هم دستگاه فرابنفش پرتابل با استفاده از تكنولوژی های جدید، دو محصول ارزشمندی است كه به صورت مجزا و توسط محققان این دانشگاه طراحی و ساخته شده است.
براتی اضافه كرد: در مهم ترین اقدام و در یك تعامل خیلی خوب میان دانشگاه صنعتی اصفهان و شركت فولاد مباركه و با سرمایه گذاری این صنعت، یكی از بزرگ ترین و پیشرفته ترین خطوط تولید ماسك های استاندارد N۹۵ كشور در دانشگاه صنعتی اصفهان در حال راه اندازی است.
وی به خصوصیت های منحصربفرد این خط تولید ماسك اشاره نمود و اظهار داشت: تولید روزانه بالغ بر ۲۰ هزار ماسك استاندارد پنج لایه و شش لایه N۹۵ با بالاترین كیفیت، تولید محصول در محیط كاملاً تمیز و ایزوله و بهره گیری از سیستم مكانیزه و سطح اتوماسیون بالا، همچون خصوصیات بارز این خط تولید است.
براتی، خاطرنشان كرد: كل فرایند طراحی و ایجاد این خط تولید پیشرفته توسط محققان دانشگاه صنعتی اصفهان و با محوریت بنیاد حامیان این دانشگاه به انجام رسیده و پیشبینی می شود كه حداكثر تا آخر فروردین ماه به بهره برداری كامل برسد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان به تلاشهای دیگر متخصصان این دانشگاه در عرصه تولید ماسك های استاندارد بهداشتی اشاره نمود و اضافه كرد: به همّت متخصصان پژوهشكده های نانوفناوری و زیست فناوری این دانشگاه در شركت نانوزیست صنعت اهورا كه همچون شركت های دانش بنیان رویشی دانشگاه صنعتی اصفهان است، خط تولید پارچه های نانو منطبق با استاندارد N۹۵ طراحی، ساخته و راه اندازی گردید.
وی افزود: این خط تولید هم به صورت روزانه، پارچه های استاندارد به منظور تولید بیشتر از ۱۵ هزار ماسك نانو را فرآوری و تولید می كند.
براتی، همّت اعضای هیئت علمی دانشكده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان در تولید ماسك های تنفسی را از دیگر تلاشهای محققان این دانشگاه در عرصه پشتیبانی از بهداشت و سلامت جامعه برشمرد و بیان نمود: از اولین روزهای انتشار كرونا در اسفندماه سال قبل و با همكاری نزدیك شركت ماهوت اصفهان و شركت الیاف توانمند صنعتی اصفهان كه از دیگر شركت های رویشی این دانشگاه است، روزانه بیشتر از ۳ هزار و ۵۰۰ ماسك سه لایه مطابق با استانداردهای بهداشتی درحال تولید است.
وی به تلاشهای ارزشمند دانشجویان در انجمن علمی دانشجویی دانشكده مهندسی نساجی این دانشگاه به منظور تولید گان های استریل جهت عرضه به كادر درمانی كشور اشاره نمود و اضافه كرد: به همّت این دسته از دانشجویان و با همكاری خودجوش برخی از دانشجویان داوطلب، روزانه بیشتر از ۱۰۰ عدد لباس استریل بیمارستانی در دانشگاه صنعتی اصفهان تولید می گردد.
براتی افزود: این محصولات هم كه با تأیید معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت تولید می شود، از آغاز سالجاری و با همكاری بیشتر از ۲۰ تن از دانشجویان، در یكی از كارگاه های دانشكده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان در حال تولید است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان، تولید بیشتر از هزار بسته محلول ضدعفونی كننده توسط گروه های دانشجویی در حوزه معاونت فرهنگی این دانشگاه، توزیع ماسك، دستكش و محلول های ضدعفونی كننده در برخی از مناطق محروم استان و همیاری با گروه های جهادی فعال در حوزه سلامت در اصفهان را هم همچون اقدامات دانشجویی در حوزه مسئولیت های اجتماعی دانشگاهیان در این بحران بیان كرد.


منبع:

1399/01/12
14:44:34
5.0 / 5
3119
تگهای خبر: بال , پرتاب , تكنولوژی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
هواپیمای ریموت
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم