زالی مطرح كرد

سامانه جدید تشخیص كرونا بالاترین اثربخشی را دارد

سامانه جدید تشخیص كرونا بالاترین اثربخشی را دارد بازار پرواز: فرمانده ستاد مقابله با كرونا در استان تهران اظهار داشت: استفاده از سامانه جدید تشخیص كرونا، بالاترین میزان اثربخشی در وقت را دارد و این اقدام كار پزشكان را راحت تر می كند.به گزارش بازار پرواز به نقل از مهر، علیرضا زالی امروز در مراسم رونمایی از سامانه تشخیص كووید ۱۹ كه در محل معاونت علمی با حضور سورنا ستاری برگزار شد، عنوان كرد: معاونت علمی و فناوری حمایت های بهادار ای در ابعاد مختلف داشته است بدین جهت امروز شاهد رونمایی از یك دستاورد بزرگ هستیم كه با همت پژوهشگران فراهم گشته است.
وی با اعلان اینكه این دستاوردها بدون حمایت معاونت علمی اجرایی نمی شد، گفت: این مایه خوشبختی است كه دانشمندان در حال طراحی برنامه ای هستند كه در خط مقدم كارهای مبارزه با كرونا را پشتیبانی می كنند.
زالی با اشاره به سامانه تشخیص پنومونی كووید ۱۹ كه توسط پژوهشگران كشور به نتیجه رسیده است، اشاره كرد: امروز شاهد تحقق یك فرهنگ بین بخشی هستیم و می توانیم از دستاوردهای پژوهشگران استفاده نمائیم.
فرمانده ستاد مقابله با كرونا در استان تهران اظهار داشت: ما امروز رهاوردی داریم كه ماحصل كار بین بخشی است. در واقع این اقدام نمونه ای از كار ترجمانی است.
وی اضافه كرد: طبیعی است كه امروز سی تی اسكن بعنوان بهترین روش غربالگری است و بطور قطع افرادی كه به بخش های بهداشتی مراجعه می كنند و مظنون به كرونا هستند می توانند با استفاده از این سامانه كه توسط پژوهشگران طراحی شده در عرض كمتر از چند دقیقه وضعیت بیماری شان مشخص شود.
زالی اشاره كرد: استفاده از این سامانه بالاترین میزان اثربخشی در وقت را در تشخیص دارد و این اقدام كار پزشكان را راحت تر می كند.
فرمانده ستاد مقابله با كرونا در استان تهران با اعلان اینكه استفاده از ابزارهای تشخیصی باید از دقت و حساسیت بالایی برخوردار باشند، افزود: هم اكنون این تكنیك در داخل كشور نسبت به نسخه های جهانی جایگاه بی بدیلی دارد.
وی اضافه كرد: استفاده از این سامانه می تواند در مناطقی كه پزشك یا رادیولوژیست وجود ندارند نیز مورد استفاده قرار گیرد و در آن واحد تحلیل درمان صورت بگیرد.
به گفته زالی این سامانه با استفاده از عكس سی تی اسكن، مشاوره قطعی به بیمار می دهد؛ این ابزار یك تكنیك پزشك ازراه دور بشمار می رود و در واقع یك رادیولوژیست است.
فرمانده ستاد مقابله با كرونا در استان تهران با اشاره به كاربرد این سامانه، اشاره كرد: با استفاده از این سامانه با امكان حجم سنجی می توانیم ابعاد ضایعه ریوی را اندازه بگیریم.
وی با تاكید بر اینكه آرشیو این سامانه یك پشتوانه پژوهشی شمرده می شود، اظهارداشت: این سامانه با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ژرف به این نتیجه رسیده است.
به گفته این مقام مسئول ما می توانیم این نوید را به مردم بدهیم كه این یك كار بی بدیل در عرصه جهانی محسوب می شود.


منبع:

1399/01/16
16:53:00
5.0 / 5
3529
تگهای خبر: بال , فناوری , هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کوادکوپتر
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم