رباتی كه انرژی خودرا با خوردن آلومینیوم تامین می كند!

رباتی كه انرژی خودرا با خوردن آلومینیوم تامین می كند! بازار پرواز: پژوهشگران دانشگاه پنسیلوانیا از تولید نوعی ربات جدید آگاهی داده اند كه برای تامین انرژی خود بجای استفاده از باتری، از روش بلعیدن فلزات و به خصوص آلومینیوم استفاده می نماید.به گزارش بازار پرواز به نقل از نیواطلس، یكی از مزایای استفاده از این روش امكان تولید ربات هایی سبك و چابك است. برای اینكه از این طریق باتری از ربات ها حذف می شود و باتوجه به وزن قابل توجه باتری ها، این روش خلاقانه یكی از چالش های فراروی سبك سازی ربات ها را برطرف می كند.
تا به امروز تنها روش جایگزین تامین انرژی ربات ها، نصب صفحات خورشیدی بر روی آنها بود. اما این صفحات هم نسبتاً بزرگ و شكننده هستند و در محیط های تاریك و كم نور كارآیی ندارند.
در ربات مصرف كننده فلزات بعنوان منبع تامین انرژی، برخی اجزای اصلی باتری ها مانند كاتد و الكترولیت ها نصب شده اند. اما بجای آند از هر سطح فلزی و به خصوص آلومینیوم كه توسط این ربات بلعیده شود استفاده می شود.
كاتد باتری این ربات از كربن ساخته شده و این كربن در درون یك پوشش پلی تترا فلورو اتیلن قرار گرفته و البته نانو میله های پلاتینیومی هم برای افزایش توان تولید انرژی به این مجموعه اضافه شده است. الكترولیت این باتری هم یك هیدروژل حاوی آب شور است.
با بلعیده شدن فلزات و انتقال آنها به این مجموعه، سطوح فلزی به سرعت اكسید شده و پروسه تولید برق توسط باتری شروع می شود. پژوهشگران می گویند این نوع باتری نسبت به باتری های مشابه مورد استفاده در ربات ها تا ده برابر كارآیی بیشتری دارد و امید می رود حتی بتوان در آینده از آن در خودرو های برقی نیز استفاده نمود.


منبع:

1399/01/29
22:27:59
5.0 / 5
3212
تگهای خبر: انرژی , تولید , خودرو , ربات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
پهپاد
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم