كمپین بایدن مخفیانه برای جلب حمایت جمهوریخواهان تلاش می كند

كمپین بایدن مخفیانه برای جلب حمایت جمهوریخواهان تلاش می كند به گزارش بازار پرواز نامزد ریاست جمهوری مفروض دموكراتهای آمریكا به تازگی در یك گفتگوی زنده اینترنتی با یك ستاره فوتبال در تاریخ 30 آوریل تلویحاً از فعالیت های كمپین انتخاباتی خود برای تشكیل یك گروه از جمهوریخواهان حامی وی اطلاع داد زمانی كه گفت، با خیلی از جمهوریخواهان ˮاز جمله همكاران سابقی كه تماس گرفته و می گویند جو! در صورت برنده شدنت در انتخابات به تو كمك می كنیم!ˮ صحبت داشته است.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از نیوزویک، جو بایدن در ادامه این گفتگوی اینترنتی خود دستش را نشان داده و می گوید: در حقیقت برخی از جمهوریخواهان سرشناس شامل "صاحب منصبهای مهم" هستند که در حال تشکیل تیم "جمهوریخواهان حامی بایدن" هستند.
این اظهارنظر بایدن در زمان انتشارش چندان جلب توجه نکرد اما خبر از شروع تلاشی از جانب کمپین وی در پشت صحنه برای جلب حمایت جمهوریخواهان در بعضی حلقه های متعلق به آنها می دهد.
مصاحبه با چند تن از جمهوریخواهان برجسته مخالف با ترامپ نشان داده است این تلاش نوپای معاون رئیس جمهور سابق آمریکا هنوز تعریف محکمی پیدا نکرده و امکان دارد به فرمتهای مختلفی منتهی شود. بنا به قول برخی منابع آگاه، مذاکراتی مقدماتی درباره پیام رسانی، تعامل، رهبری و اجرا در این طرح تشکیل تیم جمهوریخواهان حامی بایدن در دست انجام است. همینطور این مذاکرات با جدی تر شدن بایدن در تبلیغات انتخاباتی خود با تکرر و جدیت بیشتری رخ می دهد.
یک مقام ارشد سابق حزب جمهوریخواه آمریکا که در مذاکرات مقدماتی دست داشته به "دیلی بیست" اظهار داشت: این گروه عملا در حال شکل گیری است. من چندین گفتگو را با کسانی که به من نزدیک شده اند داشته ام. این تلاش مقرر است به جریان افتاده و رخ دهد اما هم اکنون مسئله بر سر شکل و سطح آن است.
این منبع جمهوریخواه تصریح کرد: شما شاید نخواهید اتفاقی مثل این پیش از آنکه لازم شود در خیابانها به چشم بیاید. این امر امکان دارد کار را سختتر کند.
بر طبق این گزارش، کلیات تشکیل یک جنبش جمهوریخواهان حامی بایدن در حقیقت مبهم بوده و چندین تن از عوامل و وفاداران پرسابقه حزب جمهوریخواه هنوز نسبت به محصول نهایی این همکاری و زمان ثمر دادنش در ابهام به سر می برند. این تلاشهای پشت صحنه در تضاد با تلاش علنی دیگری برای متحد ساختن چپ ها است اما در جهت اظهار تمایل علنی بایدن برای همکاری با جمهوریخواهان است.
منابع وابسته به حزب جمهوریخواه در مصاحبه با نویسنده این گزارش و در مواجهه با اظهارنظرهای بایدن به دو امکان اصلی اشاره کردند: نخست تشکیل یک گروه خارج از کمپین است که به نمایندگی از بایدن و بعنوان یک کمیته اقدام سیاسی مشابه با دیگر گروه های خارجی تحت رهبری دموکراتها کار کرده و راه را برای پیوستن دیگران به آن هموار کند یا اینکه یک جنبش داخلی در درون کمپین بایدن با حضور یک یا دو چهره شناخته شده جمهوریخواه و فعالیت آنها بعنوان چهره های عمومی این جنبش تشکیل گردد.
یک منبع متعلق به حلقه های جمهوریخواهان که در هفته های اخیر گفتگوهایی با دیگر مشاوران ارشد بایدن داشته اظهار داشت: هر گونه تلاشی از این دست از داخل شبکه های وسیع کمپین بایدن سر بر می آورد.
منبع جمهوریخواه با اشاره به گروه "جمهوریخواهان حامی بایدن" اظهار نمود: احساس من این است که این گروه رسمی بخشی از کمپین بایدن خواهد بود.
در گفتگو با منابع این گزارش نام چندین جمهوریخواه سرشناس مخالف با ترامپ که امکان دارد در یک گروه سیاسی مجزای جمهوریخواهان حامی بایدن نقش داشته باشند مطرح گردیده است.
این اسامی عبارتند از جف فلیک، سناتور سابق جمهوریخواه، چارلی سایکس، یک تحلیلگر سیاسی مستقر در ویسکانسین، بیل کریستول، غول رسانه ای محافظه کار، مایکل استیل، رئیس سابق کمیته ملی جمهوریخواهان، استیو اشمیت، یک عامل پرسابقه کمپینها، دیوید جولی، نماینده سابق مجلس نمایندگان آمریکا و مونا چارن، یک ستون نویس به همراه افرادی دیگر.
در این میان یک نام به صورت خاص بعنوان چهره ای که می تواند نقشی موثر در تبلیغ برای بایدن داشته باشد مطرح شده است: جان کیسیچ، فرماندار سابق اوهایو. یکی از منابع مذکور که با همپیمانان ارشد بایدن درباره برخی موضوعات صحبت داشته گفت، در بین حامیان بایدن بحثهایی مشخصا درباره کیسیچ که یکی از رهبران جمهوریخواهان مخالف ترامپ بوده و پس از ترک سمتش در ژانویه 2019 بعنوان تحلیلگر به سی ان ان پیوست مطرح گردیده است.
منبع:

1399/02/21
23:11:23
5.0 / 5
2990
تگهای خبر: آمریكا , بال , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
لوازم پرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم