تاكید جوزپ بورل بر متحد ماندن اتحادیه اروپا در مقابل چین

تاكید جوزپ بورل بر متحد ماندن اتحادیه اروپا در مقابل چین بازار پرواز: رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته كه چین بعنوان یك ˮكشور شریكˮ است، با این وجود بر لزوم حفظ ˮنظم جمعیˮ با هدف ایستادن در مقابل ˮابر قدرت هاˮ تاكید كرده است.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم چنین به تمامی کشورهای عضو اتحادیه تاکید کرده تا اجازه ندهند چین از بن بست دیپلماتیک بین آنها به نفع خود سود ببرد.
این سیاست مدار اسپانیایی در مقاله ای که روز جمعه در چند رسانه اروپایی انتشار یافت، چین را یک کشور "شریک" دانسته، با این وجود به ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا آگهی داده که آنها باید به صورت مشترک در مقابل ابرقدرت ها اقدام کنند؛ هم زمان با آن که "دیسیپلین جمعی" خودرا حفظ می کنند.
بورل نگرانی خودرا درباره این مساله ابزار کرده که پکن به صورت مکرر به جهان درباره ارسال کمک به سایر کشورها در بحبوحه پاندمی کروناویروس می گوید، در حالی که اتحادیه اروپا از سیاسی کردن کوشش های خود برای مقابله با کروناویروس امتناع کرده است.
وی افزود: تغییر در روابط اتحادیه اروپا با چین در فازهای مختلف از زمان شیوع ویروس کرونا تسریع یافته است. مساله اصلی این است که ما باید از یکدیگر حمایت کرده و انسجام بین المللی را نشان دهیم و اتحادیه اروپا همیشه نشان داده که چطور به این مساله متعهد است اما در عین حال، ما نباید از سرمایه سیاسی برای پیروزی بر چنین مساله ای استفاده نمائیم.
اتحادیه اروپا مدعی شده که چین در حال منحرف کردن توجهات از مسیر اصلی است و آمریکا در عوض، چین را به کم اهمیت شمردن مقیاس این ویروس همه گیر و منشا آن متهم می کند.
در گزارش اخیر اتحادیه اروپا، پکن "به صورت عمدی" اطلاعات نادرست درباره شیوع ویروس کرونا داده است.
رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا همین طور بر اعتماد متقابل اصرار کرد و اظهار داشت که اینها برای حرکت رو به جلو در ازای تضمین عدم شکست روابط چین و اتحادیه اروپا در جریان و بعد از بحران کرونا لازم هستند.
منبع:

1399/02/28
14:18:05
5.0 / 5
2822
تگهای خبر: آمریكا , مسیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
کوادکوپتر کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم