روسیه:

هیچ مدركی برای اثبات تعهد ناتو به رژیم كنترل تسلیحات وجود ندارد

هیچ مدركی برای اثبات تعهد ناتو به رژیم كنترل تسلیحات وجود ندارد به گزارش بازار پرواز بعد از اعلام برگزاری نشست فوق العاده شورای آتلانتیك شمالی برای مذاكره درباره تصمیم آمریكا برای خروج از معاهده ˮآسمان بازˮ، نمایندگی روسیه در ناتو اعلام كرد، هیچ سند و مدرك حقیقی برای اثبات تعهد ناتو به رژیم كنترل تسلیحات وجود ندارد.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، نمایندگی روسیه در ناتو اظهار داشت: بعد از نشست روز جمعه شورای ناتو، ینس استولتنبرگ، دبیرکل این ائتلاف اطلاعیه ای را در ارتباط با وضعیت پیرامون معاهده "آسمان باز" ایراد کرد.
نماینده روسیه اظهار داشت: این بیانیه بطور قابل توجهی دو بار بر تعهد ناتو به حفظ کارآیی رژیم کنترل بین المللی تسلیحات، منع گسترش و خلع تسلیحات اتمی تاکید نمود. متاسفانه هیچ سند و مدرکی وجود ندارد که این مساله را ثابت کند. در مقابل، ما شاهد یک تصمیم سیاسی هستیم که ادامه سیاست مخرب شکستن توافقات بین المللی کنترل تسلیحاتی است؛ سیاستی که شامل فروپاشی پیمان موشک های ضد بالستیک، امتناع از تایید پیمان نیروهای مسلح متعارف اروپا، خروج از توافق هسته ای با ایران موسوم به برجام، خروج از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد و الان خروج از معاهده آسمان باز می باشد. اساسا این سیاست به کل سیستم ثبات و امنیت نظامی در اروپا لطمه خواهد زد.
نمایندگی روسیه در ناتو ضمن خاطر نشان کردن این که آمریکا مبتکر ایجاد معاهده آسمان باز بوده و تعهد خود به اجرای این معاهده را نشان داده است، اظهار داشت: هر ساله بیشترین تعداد درخواست ها برای ماموریت های نظارتی بر فراز روسیه از طرف آمریکا مطرح گردیده است. آمریکا در سال ۲۰۲۰ میلادی ۲۱ درخواست چنین پروازهایی را داده که بیشتر از تعداد درخواست های سال های قبل بوده است. روسیه با داشتن سهمیه ۴۲ پرواز، تنها شش یا هشت پرواز بر فراز آمریکا انجام داده و باقی پروازهای خودرا بر فراز اروپا انجام داده است.
ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام نمود از پیمان آسمان باز خارج می شود و دلیل خروجش هم تخلف روسیه از این معاهده است. روسیه این را رد کرده و گفته به این پیمان وفادار است. معاهده "آسمان های باز" که در سال ۲۰۰۲ لازم الاجرا شد، برنامه ای است که انجام پروازهای غیرمسلح شناسایی و نظارتی را بر سرتاسر خاک کشورهای عضو این توافق نامه فراهم می آورد.1399/03/03
21:57:23
5.0 / 5
2970
تگهای خبر: آسمان , آمریكا , بال , پرواز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
هواپیما کنترلی کاغذی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم