آگهی رئیس جمهور تونس نسبت به كودتا و آشوب در این كشور

آگهی رئیس جمهور تونس نسبت به كودتا و آشوب در این كشور به گزارش بازار پرواز رئیس جمهور تونس در سخنرانی خود به مناسبت عید فطر ضمن آگهی به حامیان ˮكودتاˮ و كسانی كه دم از نظام گذشته می زنند، اظهار داشت: آنچه آنها آرزو می كنند تنها خواب هایی پریشان هستند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه رادیویی موزاییک اف ام تونس، قیس سعید، رئیس جمهور تونس در سخنرانی خود به مناسبت فرارسیدن عید فطر اظهار نمود: کشور تونس یکی است و یک رئیس جمهور چه در داخل و چه در خارج دارد.
سعید در ادامه خطرناک ترین نوع ویروس و بیماری واگیردار را آنهایی دانست که افکار و ذهن ها قبل از ابتلای سایر اعضای بدن گرفتار آن می شوند.
رئیس جمهور تونس اظهار داشت: ماسک ها به سبب ترس از ویروس استفاده می شوند اما خطرناک ترین انواع ماسک ها قوانین ساختگی ای هستند که برای به اسارت کشاندن فکر و ذهن وضع می شوند، بعد از کنترل این ویروس برای مهار سایر ویروس های طبیعی و ساختگی حرکت خواهیم کرد برای اینکه ما به تعهدهایی که داده ایم، ثابت قدم، استوار و وفادار باقی خواهیم ماند.
او اضافه کرد: در شرایط استثنایی که کشور به سبب شیوع ویروس کرونا با آن روبه رو شده، بسیاری مشغول سامان دادن به شرایط خود و تحقق خواب های پریشان شان هستند.
قیس سعید در ادامه اظهار داشت: برخی هنوز دلتنگ گذشته هستند و مشتاق بازگشت به عقبند و برخی دیگر نیز خودرا برای آرزوها و خواسته هایشان آماده می کنند، متاسفانه برخی دیگر نیز پیوسته به نفاق، ریا، دروغ و بهتان زنی مشغول هستند، اینها همان کسانی هستند که خداوند تعالی در قرآن درباره آنها می فرماید، "من فی قلوبهم مرض".
رئیس جمهور تونس در ادامه آگهی داد: کسانی که برای آشوب و هرج و مرج آماده می شوند و برای به آتش کشیدن دارایی های این مردم از جایی بجای دیگر می روند، اساسا نخستین کسانی خواهند بود که با زبانه های این آتش خواهند سوخت. مردم ما تنها حق خود در این زندگی را می خواهند، مردم ما یک کشور عزیز و محترم می خواهند، مردم تونس نمی خواهند در روز رای گیری شهروند محسوب شوند و بعد از آن دیگر رها شوند، بلکه می خواهند شهروند کشوری باشند که در آن از تمامی حقوق خود برخوردار باشند نه اینکه تنها ساکن خانه ای اجاره ای باشند. زمانی که فردی تاکید می کند قوانین باید مطابق شرع باشد، هدفش کوشش برای فرار از قانون است.
وی افزود: چه بسا افرادی که نمی توانند این دو مفهوم را از هم تشخیص دهند و برخی نیز تنها زندگی در آشوب چه آشوب مردم چه آشوب در مفاهیم برایشان خوشایند است اما دولت نهادها و قوانین خود و شهروندان حقوق خودرا دارند و مجالی برای درگیری و یا بازاری برای معامله نیست.
سعید اشاره کرد: بحران ها با هدف مدیریت بررسی نشدند و هماهنگونه می دانید صحبت از بحران یکی از ابزارهای حاکمیت است، این امکان وجود داشت به کسانی که مسایلی خیالی را ایجاد می کنند بیشتر از آنچه تصور می کنند، پاسخ دهیم اما همیشه انتخاب ما حفظ ارزش های اخلاقی قبل از اجرای قوانین بوده است.
نمایندگانی از حزب قانون اساسی آزاد (حزب مخالف لیبرال که در مجموع شش نماینده از 216 نماینده پارلمان تونس را تشکیل می دهند) به دنبال مخالف با درخواستشان درباره تشکیل جلسه استیضاحی برای راشد الغنوشی، رئیس پارلمان به مدت یک هفته در ساختمان پارلمان تحصن کردند.
آنها در نهایت بعد از پذیرش خواسته شان از طرف پارلمان و اعلام تاریخی برای برگزاری یک جلسه ای با الغنوشی جهت گفتگو درباره موضعگیری های سیاسی وی در منطقه خصوصاً مساله لیبی در تاریخ سوم ژوئن آتی تحصن خودرا در هم شکستند.
در چند روز گذشته برخی رسانه های عربستانی و اماراتی در گزارش های خود مدعی شدند که الغنوسی ثروت بزرگی را از زمان بازگشت خود به تونس جمع کرده است.
برخی کارشناسان هدف از این جنجال را درگیری پارلمان و ریاست جمهوری تونس و ایجاد رگیری های حاشیه ای میان فراکسیون ها و در نهایت انحلال نهادهای دولتی می دانند و برخی دیگر معتقدند اینها تلاشی برای سرپوش گذاشتن بر شکست در لیبی است.
منبع:

1399/03/04
15:10:20
5.0 / 5
2869
تگهای خبر: اجاره , بال , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
هواپیما کنترلی کاغذی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم