توسط برگزیده جایزه مصطفی(ص) محقق شد؛

ساخت سنسوری برای جداسازی افراد مشكوك به كرونا از افراد سالم

ساخت سنسوری برای جداسازی افراد مشكوك به كرونا از افراد سالم به گزارش بازار پرواز محققان كشور برای تشخیص سریع ویروس كووید-۱۹ موفق به عرضه سنسوری شدند كه به قول آنها در حالی حاضر این سنسور مراحل ارزیابی در وزارت بهداشت را طی می كند.به گزارش بازار پرواز به نقل از مهر، دکتر محمد عبدالاحد برگزیده جایزه مصطفی(ص) مجری طرح دستگاه سنسور تشخیص کرونا در نشست برنامه تبادل تجربیات علم و فناوری که به صورت آنلاین برگزار شد، اظهار داشت: این ویروس بعد از ورود به بدن با فعال کردن میتوکندری سلول ها شرایطی را برای تولید مثل خود آماده می کنند.
وی با اشاره به اینکه در همین راستا توانستیم سنسوری را بسازیم که مرحله اولیه کرونا را تشخیص دهد اظهار داشت: در این دستگاه از سنسورهایی استفاده کردیم که برای ردیابی کرونا ویروس از راه خلط به کار گرفته می شود.
وی با اشاره به اینکه روی ۵۰۰ بیمار این کارآزمایی بالینی را انجام دادیم، بیان نمود: با کمک بیمارستان امام خمینی، لقمان، نورافشان و امام حسین از ۳۰۰ تا ۵۰۰ بیمار استفاده کردیم؛ طی بررسی های این دستگاه ۲۵۰ نفر مبتلا به کرونا نبودند.
مجری طرح با اشاره به اینکه تست های مثبت با این سنسور به خوبی تشخیص داده شد، بیان نمود: اما تست های منفی با مشکلاتی مواجه بود و آن هم این بود که افراد پس از جواب تست اول، حاضر به انجام تست های بعدی نشدند چونکه بیم داشتند که در تست های بعد مبتلا به کرونا شوند.
وی بیان نمود: هم اکنون تست های بالینی را به پایان رساندیم و نتایج تست ها توسط وزارت بهداشت در دست بررسی می باشد تا در صورت تایید، استانداردها را دریافت کند و در اختیار مردم قرار بگیرد.
این محقق تصریح کرد: تکنولوژی بعدی که معرفی می کنم استفاده از خون برای تشخیص کرونا با استفاده از این سنسور است؛ تابحال از خلط بیمار استفاده می کردیم که این احتیاج به اتاق تمیز داشت و ایمن نیست و شاید سبب تشدید اپیدمی شود ازاین رو نتیجه گرفتیم که از خون استفاده نماییم و همه تحقیقات خویش را در این مورد متمرکز کردیم.
وی تصریح کرد: به این واسطه فرد را سریعتر برای تست های بالینی بیشتر معرفی می کنیم؛ یعنی با این دستگاه مشخص می شود که فرد مبتلا به کرونا است و به تست های بعدی ارجاع داده می شود.
وی با تاکید بر اینکه این روش ها یک روش مکمل است، عنوان کرد: این سنسور می تواند روشی مفید باشد که افراد مشکوک را از غیر مشکوک جدا کند.

1399/03/09
09:56:46
5.0 / 5
2754
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
پهپاد
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم