چین، كانادا را به دخالت در امور داخلی خود متهم كرد

چین، كانادا را به دخالت در امور داخلی خود متهم كرد بازار پرواز: بعد از آنكه نخست وزیر كانادا پیمان استرداد با هنگ كنگ را به حالت تعلیق درآورد، پكن گفت، دولت كانادا در امور داخلی چین دخالت می كند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، چین کانادا را بابت انتقادهایش از اعمال قانون جدید امنیت ملی در هنگ کنگ مورد سرزنش شدید قرار داده و همین مساله بر تنش های بین دو کشور افزوده است.
جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا روز جمعه اعلام کرد، این کشور پیمان استرداد با هنگ کنگ را به دنبال اعمال قانون جدید امنیت ملی در این دولتشهر به حالت تعلیق در می آورد و وزیر خارجه کانادا نیز این قانون را یک پسرفت چشم گیر برای آزادی دانست.
سفارت چین در اوتاوا نیز در اطلاعیه ای اعلام نمود: کانادا به شدت در امور چین دخالت می کند و این در حالیست که قانون جدید امنیت ملی برای تضمین امنیت در هنگ کنگ وضع شده است. بعضی از کشورهای غربی شامل کانادا به بهانه حقوق بشر در امور هنگ کنگ دخالت می کنند و این نقض آشکار حقوق بین المللی و هنجارهای اولیه روابط جهانی است.
در ادامه این بیانیه همین طور آمده است: امور هنگ کنگ کاملا به امور داخلی چین مربوط می شود و اجازه مداخله خارجی در آنرا نمی دهیم.
چین این قانون را در ایام گذشته و با وجود اعتراضات از طرف ساکنان این دولتشهر و انتقادهای گسترده از طرف کشورهای غربی که آنرا اقدامی در امتداد سرکوب آزادی های این منطقه می دانند، اعمال کرده است.
روابط بین چین و کانادا از ۲۰۱۸ و زمانی رو به وخامت گذاشت که اوتاوا، منگ وانژو، از مقام های ارشد کمپانی ارتباطی هوآوی را به درخواست آمریکا دستگیر کرد.
منبع:

1399/04/15
11:41:19
5.0 / 5
2263
تگهای خبر: آمریكا , بال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
لوازم پرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم