صدها اسرائیلی همچنان خواستار بركناری نتانیاهو

صدها اسرائیلی همچنان خواستار بركناری نتانیاهو به گزارش بازار پرواز شب گذشته حدود ۱۰۰۰ اسرائیلی در مقابل مقر اقامت نخست وزیر رژیم صهیونیستی تظاهرات كرده و خواهان استعفای او شدند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، رسانه های عربی به نقل از روزنامه یدیعوت آحارونوت اعلام کردند، تظاهرکنندگان طی شعارهایی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به فساد و سوءمدیریت بحران کرونا متهم کردند.
همین منبع ذکر کرد، ده ها طرفدار نتانیاهو هم در نزدیکی تظاهرات اول برای اعلام حمایت شان از او حضور بهم رساندند.


به نوشته یدیعوت آحارونوت، تعداد زیادی نیروی پلیس در محل تجمع حضور داشتند اما گویا درگیری بین حامیان و مخالفان نتانیاهو رخ نداد.
اما امروز، جمعة پلیس تظاهرات ضد نتانیاهو را در مقابل منزل امیر اوحانا، وزیر امنیت داخلی در شهر تل آویو را سرکوب کرد و از آب پرفشار برای متفرق کردن آنها بهره برده و بعضی را بازداشت کرد.


ناظران می گویند، تظاهرات ها ضد نتانیاهو شدت بیشتری یافته او به اختلاس، خیانت در امانت و رشوه در سه پرونده متهم است. حدودا از دو ماه پیش اسرائیلی ها تظاهرات کرده و خواستار استعفای او هستند.
شبکه ۱۲ اسرائیل از وجود تنش گسترده پیش از تظاهراتی که قرار شده بود نزدیک منزل نتانیاهو در خیابان "بلفور" در تل آویو باشد، اطلاع داد.
موتی کوهن، جانشین رئیس پلیس اسرائیل اشاره نمود، به تمام شهروندان اجازه داده خواهد شد حق آزادی بیان خویش را در قالب قانون ادا کنند. او اظهار داشت: اغلب تظاهرکنندگان طبق قانون اعتراض می کنند و پلیس باید این حق را تضمین کند.


در این راستا، آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ سابق اسرائیل تصریح کرد: باید تمام تلاش خویش را برای ممانعت از وقوع جنگ داخلی صورت دهیم.
لیبرمن که رئیس حزب "اسرائیل بیت نو" هم هست تاکید کرد، اعتراضات حق هر انسانی در جامعه دموکرات است.
او افزود: در آستانه در سالروز ۹ اوت سال جاری به همه و تمام تظاهرکنندگان موافق و مخالف و تمام کسانی که نظرشان را می گویند و نمی گویند می گویم بیایید به همدیگر احترام بگذاریم بیش از اندازه لازم این طناب را نکشیم.
وی همینطور اظهار داشت: متاسفانه شاهد درگیری، خشونت و اتهامات متقابل هستیم. باید برای ممانعت از جنگ داخلی همه کار بکنیم. بایید به هم احترام بگذاریم بیایید اجازه دهیم هر فرد آزادانه نظرش را بگوید بدون هیچ ترس و خشونت و اتهامی.
رسانه های اسرائیلی هم گزارش دادند، تظاهرات ضد نتانیاهو به خارج منتقل شده و اسرائیلی های مقیم آمریکا، اروپا به تظاهرکنندگان داخل اسرائیل پیوسته اند.
شبکه ۱۲ اسرائیل گزارش داد، امروز وضعیت بسیار شبیه درگیری ها و نزاع های داخلی است که در تاریخ یهود روی داده است.
یهود ۹ اوت هر سال را را مراسم می گیرند این روز معروف به "سالروز سقوط اورشلیم و نابودی (معبد) هیکل اول و دوم سلیمان به دست بابلی ها و رومیان" است.


بنی گانتس، وزیر جنگ و رئیس حزب آبی - سفید روز پنج شنبه به خشونت ضد تظاهرکنندگان اشاره نمود و اظهار داشت: خشونتی که شاهدیم مرا نگران می کند و این نشان داده است که امکان دارد به سمت جنگ داخلی برویم.
پائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون اسرائیل هم تاکید کرد، تحریک نتانیاهو منجر به حمله اعضای گروه های راست افراطی به تظاهرکنندگان در تل آویو شد.
اغلب تظاهرات ها در اسرائیل مقابل منزل نتانیاهو برگزار می گردد.
روون ریولین، رئیس اسرائیل هم روز چهارشنبه گفت، قتل تظاهرکننده و قتل نخست وزیر در آن سناریوهایی خیالی نیستند.
ریولین دباره خشونت های اخیر تصریح کرد: وای بر ما اگر بار دیگر اوضاع نابسامان شود وای بر دموکراسی ما اگر برادری به برادری حمله کند.
همینطور مشخص شد، تهدید به قتل نتانیاهو در فیس بوک در حساب جعلی مطرح شده بود که درخواست های فعالان مخالف نتانیاهو را درمورد تحقیق امنیتی در اینباره به دنبال داشت.
شرکت فیس بوک در اطلاعیه ای اعلام کرد، تحقیقات تیم این شرکت در خارج نشان داد که حساب مربوطه جعلی بوده و فورا این صفحه را بسته اند.
در صفحه ای به نام "دانا رون" آمده بود: باید به زور بی بی را کشت... تغییر دیکتاتور تنها با گلوله ای در سر انجام می شود.
نخست وزیر اسرائیل هم نوشت، ضد این تهدید به قتل به پلیس دستوراتی خواهد داد.
منبع:

1399/05/10
13:45:20
5.0 / 5
2468
تگهای خبر: آمریكا , بال , جامعه , سقوط
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
کوادکوپتر
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم