در گزارش بازار پرواز اعلام شد؛

رونق جذب محققان ایرانی خارج در پارك پردیس

رونق جذب محققان ایرانی خارج در پارك پردیس مدیر امور بین الملل پارك فناوری پردیس اظهار داشت: خیلی از كسب و كارهای راه اندازی شده توسط ایرانیان غیرمقیم كه بیشتر از امریكا و كانادا آمده اند، در آستانه انعقاد قراردادهای میلیاردی هستند.امین رضا خالقیان درباره آخرین وضعیت راه اندازی شرکت های دانش بنیان توسط ایرانیان غیر مقیم در پارک فناوری پردیس به خبرنگار مهر اظهار نمود: از وقتی طرح جذب ایرانیان غیرمقیم از ۴ سال پیش توسط بنیاد ملی نخبگان شروع شد مسیر جذب این متخصصان و کارآفرینان در پارک فناوری پردیس هم رونق گرفت.
وی با اعلان اینکه تابحال ۲۸ متخصص و کارآفرین غیرمقیم که در دانشگاه های معتبر خارجی تحصیل کرده اند جذب پارک فناوری پردیس شده اند، عنوان کرد: اغلب این متخصصان از کشورهای امریکا و کانادا هستند ولی از کشورهای سوئیس، بلژیک، هلند، مالزی، ایتالیا، انگلیس، سوئد، آلمان نیز متخصصانی به کشور بازگشته اند تا کسب و کارهایی بر پایه دانش و فناوری راه اندازی کنند.
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل پارک فناوری پردیس با اشاره به وضعیت این کارآفرینان اظهار داشت: هم اکنون ۲۱ متخصص در پارک فناوری مشغول به کار هستند و ۷ کارآفرین از پارک فناوری به دلیلهای مختلف خارج شده اند؛ بعضی از این افراد با تیم هایشان به سبب اینکه کسب و کار چند میلیاردی دارند جدا از پارک فعالیت می نمایند.
وی با اعلان اینکه یک الی دو تیم کسب و کار موفقی نداشتند و به کسب و کار دیگری مشغول شده اند، بیان کرد: طبیعی است که بعضی از اقدامات فناورانه به نتیجه نرسد برای اینکه در ابتدای کار می دانیم که با ریسک پیش می روند اما مابقی تبدیل به شرکت های بزرگ با درآمدهای میلیاردی شدند.
به گفته خالقیان همین طور ۲۱ تیم دیگر که در پارک مستقر هستند که کارهای فناورانه آنها زمان بر هستند و کارهای پیچیده تری دارند و یا اینکه تولید محصول آنها در مراحل اولیه است.
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل پارک فناوری پردیس اشاره کرد: خیلی از این تعداد مستقر در پارک فناوری پردیس در مراحل انعقاد قرارداد با شرکت های بزرگ دولتی هستند که رقم قراردادهای آنها نیز بالاست.
وی با اشاره به حوزه های فعالیت این شرکت ها اظهار داشت: تقریباً بخش عمده فعالیت این تیم ها، انرژی های نو، فناوری اطلاعات و زیست فناوری است؛ بعنوان مثال قسمتی از سلول های خورشیدی که به هیچ عنوان در کشور ساخته نمی شد حالا توسط یکی از این افراد ایجاد می شود و در آستانه انعقاد قرار داد است.
وی اضافه کرد: حسگرهای گاز، شخصی سازی درمان سرطان، مدیریت پسماند از پروژه های موفق در آستانه انعقاد قرارداد هستند.

1399/06/15
14:44:59
5.0 / 5
1597
تگهای خبر: انرژی , بال , تولید , دانش بنیان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
هواپیمای عمودپرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم