طالبان:

یا به توافق می رسیم یا افغانستان را به زور می گیریم

یا به توافق می رسیم یا افغانستان را به زور می گیریم یكی از اعضای ارشد هیئت گفت وگوكننده طالبان به شبكه سی بی اس گفته است كه نظامی كنونی افغانستان كاملاً «فاسد و ناتوان» است و ایجاد یك حكومت ائتلافی با دولت اشرف غنی مانند كشتی در حال غرق شدن است، طالبان را نیز غرق خواهدنمود.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد، سلام وطندار، این عضو ارشد گروه طالبان گفته است: «حالا نوبت طالبان است. رژیم افغانستان را برای سه تا پنج سال به طالبان واگذار کنید. طالبان با جامعه‌ی جهانی خصوصاً آمریکا همکاری می کنند. ما ثابت می سازیم، همان طوری که یک دشمن سرسخت بوده ایم، در آینده یک همکار استوار و قابل اعتماد خواهیم بود».
عباس استانکزی، معاون رئیس هیئت گفت وگوکننده طالبان در مصاحبه‌ی جداگانه با سی بی اس تاکید کرده است که «جامعه‌ی جهانی نباید عصبانی باشد.»
او گفته است: «در ازای برخورد با طالبان بعنوان یک نهاد سیاسی مشروع در افغانستان، ما این دفعه خوب ظاهر شده و در مقابل مقررات بین المللی بیش تر مسؤول خواهیم بود».
عضو ارشد هیئت گفت وگوکننده طالبان که نخواسته نامی از او برده شود، گفته که رژیم پیشین طالبان – که در سال 2001 با حمله بر افغانستان سرنگون شد – بی تجربه بود و بنا بر این از طرف کشورهای جهان پذیرفته نشد و این امر سبب فاصله جامعه جهانی از این گروه شد.
یک عضو دیگر طالبان نیز گفته که به این گروه در نظام باید سهم مفید داده شود. او خواهان پنج وزارت کلیدی در حکومت آینده برای این گروه شده و افزوده که جنگ جویان طالبان در چارچوب نیروهای امنیت ملی افغانستان ادغام شوند و همه این ها باید زیر چتر یک دولت اسلامی باشد.
وی در این مصاحبه گفته است که این گروه حالا مخالف کار زنان در حکومت نیست و به گروه ها و اقلیت های مذهبی نیز در حکومت نقش خواهد داد.
طالبان همیشه تاکید کرده اند که این گروه زنان را بعنوان نخست وزیر و عضو دادگاه عالی نمی پذیرند. با شروع گفت وگوهای صلح، زنان افغانستانی پیوسته اعتراض کرده اند که مبادا دست آوردهای آنان در این مذاکرات به هدر برود.
عضو گفت و گو کننده طالبان به شبکه سی بی اس گفته است: «طالبان در افغانستان یک واقعیت اند. تنها طالبان می ‎توانند این جنگ را اختتام داده و ثبات را به افغانستان برگردانند. طالبان از جنگ خسته شده اند اما فداکاری های 20 سال قبل را هدر نخواهند داد.
یک عضو تیم مذاکره کننده طالبان با رد احتمال ایجاد دولت ائتلافی این گروه با دولت «اشرف غنی» گفته است که دولت کابل مانند یک کشتی در حال غرق است و در صورت پیوستن این گروه به دولت، طالبان نیز غرق خواهد شد.
این عضو هیئت گفت وگوکننده طالبان در مصاحبه با شبکه سی بی اس گفته که ایجاد یک حکومت ائتلافی با کشتی در حال غرق حکومت محمداشرف غنی، طالبان را نیز غرق خواهدنمود.

1399/06/27
01:03:58
5.0 / 5
1891
تگهای خبر: آمریكا , جامعه , كشتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
هواپیمای عمودپرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم