تا سال آینده ؛

ربات ماه نورد برای كشف آب در فضا تولید می شود

ربات ماه نورد برای كشف آب در فضا تولید می شود ناسا قراردادی را با دانشگاه كارنگی ملون برای تولید یك ربات خودران ماه نورد منعقد می كند كه وظیفه آن اكتشاف تنها قمر كره زمین برای یافتن آب است.به گزارش بازار پرواز به نقل از نیواطلس، ربات ماه نورد مذکور که مون رنجر نام دارد، مقرر است تا اوایل سال آینده میلادی آماده شود و جهت بررسی وجود آب در کره ماه به یکی از قطب های این سیاره فرستاده می شود.
ناسا به دنبال پیشبرد طرحی جاه طلبانه موسوم به آرتمیس است که در چارچوب آن انسان بطور دائم در ماه سکونت خواهدنمود. یکی از اجزای این طرح بررسی سطح ماه برای یافتن آب و یخ در این قمر زمین است.
با توجه به اینکه فضانوردان نمی توانند وقت و انرژی خودرا صرف این کار کنند، ربات های ساده و کوچکی برای مدت یک هفته سطح ماه را جستجو می کنند تا منابع آب و یخ احتمالی ماه شناسایی شود. مقرر است این کار پیش از فرارسیدن فصل سرما در قطب های ماه صورت گیرد تا به تجهیزات الکترونیکی ربات های مریخ نورد صدمه ای نرسد.
ماه نوردی که به این منظور تولید می شود ابعادی به اندازه یک چمدان خواهد داشت و وزن آن ۱۱ کیلوگرم است. این ربات خودران همین طور نقشه های سه بعدی از سطح ماه تهیه می کند. این ربات کوچک تر از آن است که سیگنال های رادیویی خودرا به زمین بفرستد و پس داده های جمع آوری شده را به یک ماه نورد بزرگ تر منتقل می کند.

1399/07/05
14:11:48
5.0 / 5
1660
تگهای خبر: الكترونیك , انرژی , بال , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
فروش هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم