شناسایی نقاط لطمه دیده در مغز بیماران روانی با هوش مصنوعی

شناسایی نقاط لطمه دیده در مغز بیماران روانی با هوش مصنوعی بازار پرواز: اختلال گسستگی یكی از اختلال های مهم روانشناختی است كه شناسایی بخش های لطمه دیده مغز به سبب این اختلال با فناوری هوش مصنوعی ممكن شده است.به گزارش بازار پرواز به نقل از اسلش گیر، اختلال گسستگی که ناشی از برخی رفتارها و ضربات روحی و عاطفی در کودکی است، سبب می شود تا فرد در بزرگسالی قادر به یادآوری یا شناسایی تجربه های قبلی نباشد و این امر به مشکلاتی مانند بدبینی، ترک منزل، سرگردانی یا رشد شخصیتی کاملاً جداگانه (اختلال شخصیت چندگانه) منجر می شود.
محققان آمریکایی برای شناسایی بخش هایی از مغز که به سبب این اختلال لطمه دیده از فناوری هوش مصنوعی بهره برده اند. باید توجه داشت که اختلال روانشناختی مورد اشاره در حالات شدید خود منجر به از دست رفتن حافظه و عدم توانایی افراد برای کنترل احساسات می شود و گاهی شخص کنترل اجزای بدن خودرا هم از دست می دهد. پس یافتن راهی برای شناسایی بخش هایی از مغز که به سبب این اختلال لطمه دیده اند و بازسازی بخش های مورد اشاره ضروری می باشد.
محققان با طراحی یک الگوریتم هوش مصنوعی موفق به شناسایی بخش های لطمه دیده مغز به سبب این اختلال با بهره گیری از تصاویر اسکن ام آر آی شدند. این بررسی بر روی ۶۵ زن انجام شد و از این طریق مشخص شد بخش های مذکور به سبب این اختلال با چه تغییراتی مواجه گشته اند.
انتظار می رود با بررسی تصاویر اسکن ام آر آی بیشتر با این الگوریتم هوش مصنوعی بتوان شدت لطمه های مغزی را در افراد مبتلا به اختلال گسستگی با دقت بیشتری برآورد کرد و این روش را در آینده نزدیک برای یافتن راه درمانی برای مبتلایان به اختلال مذکور به کار گرفت.


منبع:

1399/07/06
15:02:07
5.0 / 5
1811
تگهای خبر: آمریكا , ربات , فناوری , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
کوادکوپتر کوچک
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم