به گفته وزیر صنعت و فناوری تركیه؛

واكسن كرونای تركیه وارد مرحله آزمایش بالینی می شود

واكسن كرونای تركیه وارد مرحله آزمایش بالینی می شود بازار پرواز: بگفته وزیر صنعت و فناوری تركیه، الان 3 نوع واكسن كووید19 در این كشور در حال توسعه هستند و آزمایش بالینی یكی از آنها به زودی شروع می شود.به گزارش بازار پرواز به نقل از دیلی صباح، آزمایش های بالینی یک واکسن کرونای توسعه یافته در ترکیه به زودی شروع می شود.
مصطفی وارانک وزیر صنعت و فناوری ترکیه در بازدیدی از شرکت داروسازی وتال (توسعه دهنده واکسن کووید ۱۹) اعلام نمود فرایندهای بالینی تولید سه واکسن برای مقابله با ویروس کرونا درحال انجام است. به محض تکمیل پروسه تایید رسمی، آزمایش بالینی آنها شروع می شود.
به گفته او تابحال ۲ واکسن بالقوه کووید ۱۹ مرحله آزمایش روی حیوانات را تکمیل کرده اند.
همچنین وزیر صنعت و فناوری ترکیه اصرار کرد شرکت وتال مرحله پایانی آزمایش روی حیوانات را تحت نظارت پژوهشگران دانشگاه سلجوق تکمیل کرده است. این واکسن برای تایید به وزارت بهداشت عرضه کرده شده است.
وزارت بهداشت ترکیه حالا مشغول ارزیابی واکسن هایی است که مراحل آزمایش روی حیوانات را پست سر گذاشته اند. بگفته وارانک اولین مرحله آزمایش بالینی واکسن به زودی شروع می شود.
این در حالی است که ترکیه در اوایل ماه جاری میلادی در مرحله سوم آزمایش بالینی واکسن کرونای چین شرکت کرد. این واکسن طی ۱۰ روز به ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ نفر تزریق شد. ۱۴ روز بعد داوطلبان دوز دوم واکسن چینی را دریافت نمودند.
هم حالا در این کشور ۱۸ تحقیق درباره ویروس کرونا در حال انجام می باشد که ۸ مورد آن به توسعه واکسن و ۱۰ پروژه دیگر به توسعه دارو برای این بیماری متعلق می باشد.


منبع:

1399/07/07
23:54:00
5.0 / 5
1419
تگهای خبر: بال , تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
کوادکوپتر کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم