تركیه:

اس- ۴۰۰ به معنای دور شدن ما از ناتو نیست

اس- ۴۰۰ به معنای دور شدن ما از ناتو نیست وزیر دفاع تركیه در پاسخ به سوالات مطرح شده قبل از جلسه مجازی امروز (پنج شنبه) وزرای دفاع ناتو، در پیامی الكترونیكی اظهار نمود: «تا كنون فقط روسیه به صورت مناسب به نیازهای تركیه پاسخ داده است».


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، ترکیه هفته گذشته به تعهد خود برای آزمایش موشک های S-۴۰۰ (اس-۴۰۰) که در سال ۲۰۱۹ از مسکو خریداری نموده بود، عمل کرد.
خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه، با رد کردن انتقادات هم پیمانان ناتو از شلیک موشک و با تأیید ضمنی که تست این موشک انجام شده است، بیان نمود: «هر خرید دفاعی شامل آزمایش ها و بررسی سیستم می شود».
او همینطور اظهار نمود: «سیستم S-۴۰۰ در زیرساخت های فرماندهی و کنترل ناتو ادغام نخواهند شد، بلکه بعنوان یک سیستم خودمختار مشابه استفاده از سامانه های S-۳۰۰ ساخت روسیه که در ناتو موجود است، به کار گرفته می شوند».
آکار تصریح کرد که ترکیه در حال انجام گفت وگوهایی برای تهیه یک سیستم دفاع موشکی است که توسط کنسرسیوم فرانسوی-ایتالیایی « Eurosam » تولید می شود و آنکارا می تواند سیستم پاتریوت آمریکایی را با "شرایط مناسب" هم خریداری کند.
وزیر دفاع ترکیه اظهار داشت: «موشک های روسی یک لزوم هستند و به معنای دور شدن آنکارا از ناتو نیست».
وی بیان نمود: «ترکیه تمام مسؤولیت های مورد انتظار اعضای ناتو را انجام می دهد، همچون دو درصد از تولید ناخالص داخلی خویش را برای دفاع مختص کرده است. اما می خواهد هم پیمانانش مشکلات این کشور را درک و حل کنند».
به نقل از آناتولی، وزیر دفاع ملی ترکیه همینطور طی سخنانی در محل برگزاری عملیات "شلیک آزاد-۲۰۲۰" نیروهای مسلح کشورش، خطاب به کشورهای درگیر در مناقشات مربوط به مدیترانه شرقی و دریای اژه اظهار نمود: "ما همسایگان خویش را به مذاکره و گفتگو دعوت می کنیم".
وزیر دفاع ترکیه درباره عملیات ارتش ضد گروه های تروریستی اضافه کرد: "به لانه تروریست ها در شمال عراق و شمال سوریه یعنی هر جایی که تروریستی بود وارد شده و مخفیگاه ها را بر سرشان خراب کردیم".
آکار ضمن دعوت از کشورهای درگیر در منازعات منطقه برای مذاکره و رایزنی، خاطرنشان کرد: "همسایگان خود و دیگر نهادها و سازمان ها را به مذاکره و گفتگو دعوت می نماییم. بیایید دیدار و گفت گو کرده و اختلافات را در قالب قوانین با مذاکره حل و فصل نماییم. تمامی تلاشهای خارج از منطق و مغایر با مقررات بین المللی بخصوص تلاشهای فراتر از حد و اختیار طرف های ثالث برای قبولاندن خواسته هایشان، نگاهی بیهوده خواهد بود".
وزیر دفاع ترکیه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملیات ارتش آذربایجان برای بازپس گیری اراضی اشغالی این کشور، اضافه کرد: "این درگیری یک چاره ساده دارد. ارمنستان باید اراضی اشغالی آذربایجان را ترک کند و مزدوران نظامی که به منطقه آورده را از آنجا خارج کند. ارمنستان باید تروریست ها را از منطقه خارج کند و این مسئله خاتمه یابد. این مسئله این قدر ساده است".
منبع:

1399/08/01
21:43:23
5.0 / 5
1240
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
فروش هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم