زبان بیومتریك مانند زبان واقعی كار می كند

زبان بیومتریك مانند زبان واقعی كار می كند بازار پرواز: كوشش برای تولید دستگاهی كه مانند زبان واقعی كار كند، تا امروز به نتیجه نرسیده ولی اختراع زبان بیومتریك الكترونیك كه با چاپگر سه بعدی كار می كند، امیدواری ها در این حوزه را افزایش داده است.به گزارش بازار پرواز به نقل از نیواطلس، محققان دانشگاه های لیدز و ادینبورگ با استفاده از پوشش های سیلیکونی و با بررسی قابلیت های زبان ۱۵ داوطلب بزرگسال و در نهایت اسکن سه بعدی زبان انسان توانسته اند نقشه سه بعدی ابعاد و تراکم زبان صدها ساختار جوانه مانند بر روی سطح زبان به نام پاپیل را تهیه کنند.
پاپیل ها برآمدگی های کوچکی هستند که بعضی از آنها برای پی بردن به طعم مواد غذایی مختلف و برخی برای تسهیل پراکندگی بزاق مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از این برآمدگی ها هم برای کمک به بلعیدن غذا قابل استفاده هستند.
تولید زبان بیومتریک بر اساس قالبی صورت گرفت که با بررسی خصوصیت های زبان واقعی طراحی شد و نتیجه نهایی نه تنها دارای برآمدگی های پاپیل به شکلی مشابه با زبان واقعی است، بلکه این برآمدگی ها از نظر شکل ظاهری و سفت و شل بودن هم بسیار شبیه به نمونه های اصلی هستند.
استفاده از یک سیلیکون ویژه هم این روند را تسهیل کرده است. این فناوری در آینده درک مزه واقعی غذاها برای ربات ها و دیگر ابزار هوشمند را تسهیل کرده و شناسایی سریع مواد غذایی جعلی و قلابی را هم تسهیل می کند. همینطور این زبان هوشمند مطالعه در مورد برخی بیماری ها و درمان آنها مانند خشکی دهان را تسهیل می کند.


منبع:

1399/08/09
13:50:42
5.0 / 5
1585
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کوادکوپتر کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم