آنچه آرای قبل از موعد در انتخابات آمریكا می گوید

آنچه آرای قبل از موعد در انتخابات آمریكا می گوید با ركوردزنی آرای قبل از موعد در سراسر آمریكا، مفسرین سیاسی و كمپین ها در حال ارزیابی داده های رای دهندگان هستند و به دنبال سرنخ هایی برای پاسخ به پرسش های كلیدی می گردند: چه كسی رای می دهد؟ و چه كسی در حال پیروزی است؟


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، تجزیه و تحلیل خبرگزاری آسوشیتدپرس از آرای قبل از موعد نشان می دهد، در یک سطح، پاسخ می تواند ساده باشد. دموکرات های ثبت نامی با ۱۴ درصد اختلاف، به شکل شایان توجهی از تعداد جمهوری خواهان ثبت نامی در ایالت هایی که وابستگی حزبی رای دهندگان را گزارش می کنند، بیشتر هستند.
اما این تمام ماجرا نیست. انتخاب خیلی از آمریکایی ها با ثبت نام حزبی آنها مطابق نیست. در همین حال، نظرسنجی ها نشان می دهند که جمهوری خواهان به هشدارهای بی اساس دونالد ترامپ درباره رای پستی اعتنا کرده و تعداد زیادی قصد دارند تا سوم نوامبر رای بدهند. این بدین معناست که در مقابل افزایش اولیه دموکرات ها، با افزایش تعداد جمهوری خواهان در روز سه شنبه مواجه خواهیم بود.
در ادامه به آنچه می دانیم و آنچه درباره آرای قبل از موعد نمی دانیم، نگاهی می اندازیم؛
افزایش آرای قبل از موعد
تا عصر روز جمعه، ۸۶ میلیون و ۸۰۰ هزار آمریکایی در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند. این ۶۳ درصد از مجموع کسانی است که در رقابت ۲۰۱۶ رای دادند. بیشتر کارشناسان انتخاباتی گمان می کنند که ایالات متحده در رقابت امسال شاهد ۱۵۰ میلیون تا ۱۶۰ میلیون رای خواهد بود. در ایالت تگزاس، آرای بیشتری تا به حالا نسبت به مجموع ۲۰۱۶ داده شده است.
بر طبق تحلیل های آسوشیتدپرس، دموکرات ها در آرای قبل از موعد پیشتازی بزرگی (۴۷ درصد به ۳۳ درصد) نسبت به جمهوری خواهان دارند. این به معنای این نیست که دموکرات ها در حال پیروزی هستند. اما این مساله فشار روی جمهوری خواهان را بیشتر می کند تا همین امتیاز یا حتی بیش از آنرا در روز انتخابات رقم بزنند.
رای دهندگان جدید
بزرگترین سوال درباره میزان مشارکت مردمی این است که کدام طرف رای دهندگان جدید را جذب می کند؟ این آمار نشان می دهد، دموکرات ها دراین زمینه جلو هستند اما نه ضرورتا چون ممکنست در ایام آتی تغییراتی ایجاد شود.
بر طبق تحلیل آسوشیتدپرس، بیش از یکی از چهار رای (۲۷ درصد) از طرف رای دهندگان جدید یا کسانی که گاهی در انتخابات شرکت می کنند، داده شده است. بنظر می رسد تعداد آنها زیاد باشد اما نه بزرگتر از سال های گذشته. در سال ۲۰۱۶ حدود یک چهارم رای دهندگان در انتخابات ریاست جمهوری قبل از آن رای نداده بودند.
هنوز هم امکان رشد این آمار وجود دارد و ممکنست رای دهندگانی از این دست روز انتخابات مشارکت داشته باشند و حتی افزایش اندک در ایالت های به شدت رقابتی، می تواند تغییر بوجود آورد.
افزایش این آمار بنظر می رسد خبر خوبی برای دموکرات ها باشد. چهل و سه درصد از رای دهندگان جدید و رای دهندگانی که گاهی به پای صندوق ها می روند، بعنوان دموکرات ثبت نام کردند و این با یک چهارمی که جمهوری خواه هستند، قابل مقایسه است. سه چهارم دیگر بعنوان رای دهنده مستقل یا یک حزب اقلیب که معمولا گروهی است که به سمت نامزد دموکرات ها تمایل دارد، ثبت نام کردند.
تعداد رای دهندگان در "کمربند آفتاب" رو به افزایش است، خصوصا در ایالت هایی نظیر فلوریدا، کارولینای شمالی و خصوصاً تگزاس که دموکرات ها به پیروزی در آن امید دارند و تعداد زیادی از از رای دهندگانی که معمولا دور از رقابت ها بودند، بسیج کردند.
آرای ثابت رای دهندگان سیاه پوست
سرنوشت بایدن ممکنست به مشارکت قوی رای دهندگان سیاه پوست در ایالت های کلیدی گره خورده باشد. بر طبق برآورد موسسه تحقیقاتی پیو، تا حالا حدود ۹ درصد از آرای قبل از موعد، از طرف آمریکایی های آفریقایی تبار داده شده است. این آمار در سال ۲۰۱۶ به میزان ۱۰ درصد بود.
مقداری ریزش در میزان مشارکت سیاه پوستان به نسبت سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ نقش مهمی در شکست دموکرات ها در انتخابات ۲۰۱۶ ایفا کرد. بدین سبب حزب دموکرات و حامیان آن به دقت رصد می کنند که این دفعه چه اتفاقی رخ می دهد. این داده ها فعلا مبهم است. میزان آرای آمریکایی های آفریقایی تبار سالخورده افزایش داشته است.
نظر مثبت دموکرات ها روی رای دهندگان جوان
تا روز جمعه، تجزیه و تحلیل آسوشیتدپرس نشان میدهد ۱۱.۳ درصد از آرای قبل از موعد از جانب رای دهندگانی بین ۱۸ تا ۲۹ سال سن بوده است. این آمار به نسبت ۹.۶ درصد سال ۲۰۱۶ اندکی افزایش نشان میدهد. در ایالت های کلیدی فلوریدا، جورجیا و کارولینای شمالی، میزان مشارکت رای دهندگان جوان ۳۰ درصد یا بالاتر بوده است.
این هم نشانه خوب دیگری برای دموکرات هاست. رای دهندگان جوان، دموکرات ها را ترجیح می دهند. این به پیروزی باردیگر دموکرات ها در مجلس نمایندگان آمریکا کمک می نماید.
میزان بالای مشارکت نتیجه را تغییر می دهد؟
جمهوری خواهان معتقدند که میزان مشارکت بی سابقه که پیش بینی می شود، تاثیر چندانی در ایالت های سرنوشت ساز ندارد.
زمانی که تمام آرا شمارش می شوند، کمپین ترامپ پیش بینی می کند که نرخ مشارکت در ایالات کلیدی در ۲۰۲۰ مشابه ۲۰۱۶ خواهد بود.
با این وجود خیلی از کارشناسان انتخاباتی معتقدند که افزایش شمار آرای قبل از موعد، میزان اشتیاق در ایالت های سرنوشت ساز را بیشتر می کند.
بگفته یک ناظر جمهوری خواه، کمپین ترامپ اهمیت این مساله را کم می داند. او اظهار داشت: در سال ۲۰۰۸ هم جمهوری خواهان اهمیت مشارکت در آرای قبل از موعد مقابل اوباما را نادیده می گرفتند. تا روز انتخابات هیچ چیز قطعی نیست. اگر میزان مشارکت در روز انتخابات کم باشد، خبر خوبی برای ترامپ نیست چون دموکرات ها از قبل میزان آرایشان را زیاد کردند. این احیانا بدین معناست که کمپین ترامپ باید با فاصله بزرگتری در روز انتخابات پیروز شود.1399/08/10
11:27:30
5.0 / 5
1443
تگهای خبر: آمریكا , بال , شركت , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم