پوتین قانون قواعد جدید تشكیل دولت روسیه را امضا كرد

پوتین قانون قواعد جدید تشكیل دولت روسیه را امضا كرد به گزارش بازار پرواز رئیس جمهور روسیه قانون در ارتباط با قواعد جدید تشكیل كابینه وزرا را امضا كرد.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، این قانون که توسط ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه جهت بررسی تقدیم پارلمان شده بود، جایگزین قانون ۱۹۹۷ می شود. این قانون در قالب اجرای مفاد جدید قانون اساسی تدوین شده است.
رئیس جمهور، نخست وزیر، معاون نخست وزیر و وزرای فدرال را بعد از آنکه توسط دوما (مجلس عوام پارلمان) تایید صلاحیت شدند، منصوب می کند. این قانون شامل وزرای دفاع، کشور و امور خارجه نمی گردد. رئیس جمهور این وزرا را بعد از رایزنی با شورای فدراسیون (مجلس علیا پارلمان) که موظف است ظرف یک هفته تصمیم خویش را به رئیس دولت یا همان رئیس جمهور اعلام نماید، منصوب می کند.
برپایه این قانون جدید، رئیس جمهور ظرف دو هفته بعد از روی کار آمدن یا بعد از استعفای دولت موظف است تا نامزد خود برای پست نخست وزیری را به دوما اعلام نماید. در صورت استعفای نخست وزیر یا اخراج او توسط رئیس جمهور یا رد صلاحیت شدن نامزد رئیس جمهور برای نخست وزیری توسط دوما، رئیس جمهور باید ظرف یک هفته نامزد دیگری را برای این پست معرفی نماید. رئیس کابینه وزرا که توسط دوما تایید صلاحیت شده، ظرف دو هفته نامزدهایی را برای پست های معاونت نخست وزیری و وزرای دولت پیشنهاد خواهد داد. دوما یک هفته فرصت خواهد داشت تا نامزدهای پست نخست وزیری، معاونت نخست وزیری و وزرای دولت را بررسی کند.
اگر دوما سه مرتبه نامزد پست نخست وزیری را رد کند، رئیس جمهور رئیس کابینه را بدون تایید پارلمان منصوب می کند. در این صورت، رئیس جمهور حق خواهد داشت تا دوما را منحل کند. اگر نامزدهای معاونت نخست وزیری و دیگر اعضای کابینه هم رد صلاحیت شوند، همین قاعده دنبال خواهد شد. اگر یک سوم از کرسی های کابینه وزرا خالی بمانند، رئیس جمهور قادر خواهد بود تا دوما را منحل کند. همینطور رئیس جمهور می تواند بدون انحلال هیات دولت، هر یک از اعضای دولت را برکنار کند.
دولت از جایگاه بخشی از سیستم یکپارچه مدیریت عمومی بودن برخوردار است، فعالیت ارگانهای قوه مجریه را هماهنگ می کند و به حل اختلافات میان آنها کمک می نماید. کابینه وزرا ملزم است تا حداقل دستمزد را در سطحی که کمتر از سطح متوسط معیشت نباشد، تضمین کند.
دولت روسیه می تواند اقداماتی را برای حفاظت از تمامیت ارضی و حاکمیت کشور اتخاذ کند و برپایه اصول عدم مداخله صلح و امنیت بین المللی را حفظ کند.
هر شهروند روسی که بالای ۳۰ سال سن داشته باشد و حق شهروندی یا اقامت در هیچ کشور خارجی را نداشته باشد می تواند برای پست وزیر دولت انتخاب گردد. اعضای کابینه، همسرانشان و فرزندان زیر سن قانونی شان از افتتاح یا داشتن حساب یا نگهداشتن پول و اشیا پرارزش در بانکهای خارجی خارج از خاک روسیه و همینطور از مالکیت و استفاده از ابزار مالی خارجی منع شده اند.
همچنین، اعضای دولت اجازه ندارند تا در فعالیتهای تجاری یا مالی به جز آموزش، تحقیق و دیگر فعالیتهای خلاقانه، دریافت هدیه یا دیگر پاداش ها یا استفاده از خدماتی که هزینه آن توسط طرفین ثالث پرداخت می شود، شرکت داشته باشند.
منبع:

1399/08/17
19:14:16
5.0 / 5
1368
تگهای خبر: بال , خدمات , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
فروش هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم