در شانزدهمین سالگرد درگذشت ابوعمّار

ترور عرفات احیانا با چراغ سبز آمریكا انجام شده است

ترور عرفات احیانا با چراغ سبز آمریكا انجام شده است به گزارش بازار پرواز امروز (چهارشنبه) شانزدهمین سالگرد درگذشت یاسر عرفات، رئیس فقید تشكیلات خودگردان فلسطین است و هنوز علت دقیق فوت این رهبر مبارزات فلسطینی ها نامعلوم بوده و رژیم صهیونیستی متهم به مسموم كردن اوست.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، عربی۲۱ در گزارشی به مناسبت شانزدهمین سالروز درگذشت یاسر عرفات نوشت: علیرغم گذشت بیشتر از یک دهه و نیم از درگذشت مبهم یاسر عرفات، هر ساله این سؤال مطرح می شود که چه کسی در پس پرده "ترور" این رهبر فلسطینی قرار دارد؟
عرفات که با سخنرانی های پرشور و چفیه فلسطینی خود شناخته می شد، یازدهم نوامبر ۲۰۰۴ بعد از مبتلا شدن به بیماری نامعلومی در مدت حصرش توسط نیروهای رژیم اشغالگر در شهر رام الله فوت کرد.
عرفات چند روز قبل از آنکه در بیمارستانی فرانسوی فوت کند، گرفتار رخوت و حالت خستگی شدید شد که به دنبال آن تیم های پزشکی از کشورهای مختلف عربی حضور بهم رساندند اما با شکست روند درمانی، او با بالگرد به اردن منتقل شد.
رئیس فقید تشکیلات خودگردان فلسطین چند روز بعد در بیمارستان اردن فوت کرد، پزشکان بر این باور بودند که مشکلات جسمانی عرفات احیانا ناشی از مسمومیت بوده است.
یک کمیته حقیقت یاب فلسطینی جهت بررسی علت فوت عرفات تشکیل شد و کمیته از افرادی که به ملاقات این رهبر فلسطینی رفته بودند، بازجویی کرده و گزارش های پزشکی صادر شده را بررسی کرد اما تا این لحظه نتایج آنرا اعلام نکرده است.
فلسطینی ها تاکید دارند که رهبرشان توسط دستگاههای امنیتی رژیم صهیونیستی مسموم شده است.
اکنون و بعد از گذشت ۱۶ سال از این اتفاق "عبدالله عبدالله"، معاون کمیساریایی روابط بین المللی جنبش فتح درباره مهمترین نتایج تحقیقات کمیته حقیقت یاب درباره درگذشت مشکوک یاسر عرفات به عربی۲۱ اظهار داشت: شواهد و قرائن از آن حکایت می کند که آریل شارون نخست وزیر وقت دولت اشغالگر اسرائیل مبادرت به این جنایت کرده است و این احتمال وجود دارد که این اقدام را با چراغ سبز آمریکا انجام داده باشد.
وی ادامه داد: دادگاه حکمی را بر پایه شواهد و قرائن صادر نمی کند و به ادله غیر قابل انکار تکیه می کند و این ادله به دست نیامده است.
عبدالله افزود: این پرونده همچنان باز خواهد ماند و اساسا در آینده مشخص خواهد شد که چه کسی پشت این جنایت بوده است.
این مقام فلسطینی همینطور درباره دست های پشت پرده که به قاتل یاسر عرفات کمک کرده اند هم تاکید کرد: تا بدین لحظه به ادله غیر قابل انکار و حقایقی که مجرم واقعی را محکوم کند، دست نیافته ایم.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش درباره ارتباط با کشورهای عربی و نهادهای بین المللی در زمینه تحقیقات در اینباره اضافه کرد: ارتباط کشورهای عربی با این مورد محدود به اعزام تیم های پزشکی و فنی از مصر، تونس و اردن است و این تیم ها بنا به صلاح دید خود آزمایشاتی را انجام داده اند.
عبدالله در ادامه خاطرنشان کرد: یک تیم فرانسوی و سوئیسی به اینجا آمدند و نبش قبر صورت گرفت و نمونه برداری برای معاینه انجام شد و بعد از انجام آزمایشات لازم نوعی سم در لباس های باقی مانده از یاسر عرفات کشف شد اما تا بدین لحظه به ادله و حقایق قاطعانه ای دست نیافته ایم.
منبع:

1399/08/21
13:53:23
5.0 / 5
1430
تگهای خبر: آمریكا , بال , بالگرد , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم