عبدالله عبدالله:

هیچ پیشرفتی در مذاكرات صلح صورت نگرفته

هیچ پیشرفتی در مذاكرات صلح صورت نگرفته بازار پرواز: رئیس شورای عالی آشتی ملی افغانستان با اشاره به تداوم مذاكرات بدون پیشرفت در دوحه اصرار كرد كه خواست اكثریت مردم برقراری صلح، اختتام خشونت ها و جنگ در این كشور است.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان امروز جمعه در نشست «نهمین دور گفت وگوی امنیتی هرات» ضمن اشاره به مذاکرات صلح میان هیئت های دولت و طالبان در دوحه پایتخت قطر در اوایل سپتامبر گذشته، اظهارداشت: "دولت افغانستان برای برقراری صلح تلاش و گزینه های زیادی را پیشنهاد کرده است. اما اگر گروه طالبان در این حوزه تلاش نکند، نیاز خواهد بود شهروندان در اینباره تصمیم بگیرند".
وی ادامه داد: "گفت وگوهای قطر منجر به کاهش خشونت ها نشده است. هیچ پیشرفتی تا حالا صورت نگرفته است. اگر امروز هیئت مذاکره کننده دولت را به کابل فرا بخوانیم بهتر است یا با حوصله پیش برویم؟"
عبدالله با تکیه بر این که ادامه جنگ چاره نیست، اشاره کرد: "در صورتی که طالبان فکر می کنند که با افزایش خشونت و ایجاد ترس و وحشت در بین مردم، می توانند به پیروزی برسند، اشتباه می کنند. این تلاش ها به مفهوم ادامه جنگ و بی ثباتی در منطقه خواهد بود. از طالبان می خواهیم تا به خشونت اختتام داده و برای صلح تلاش کند".
رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان ضمن اشاره به سفرهای خود به کشورهای منطقه توضیح داد: همسایگان و کشورهای منطقه در روند صلح تاثیر دارند. ما در دیدار با مقامات این کشورها تاکید کردیم که ادامه جنگ به نفع هیچ کشوری نیست".
گفتنی است گروه طالبان طی روزهای اخیر حملات گسترده ای را مقابل مراکز دولتی و امنیتی در مرکز و شهرستان های ولایات مختلف آغاز نموده و درگیری ها موجب تخریب زیرساخت ها شده است.
از آغاز مذاکرات صلح میان هیئت های دولت و طالبان در دوحه پایتخت قطر در اوایل سپتامبر گذشته، خشونت ها در سراسر افغانستان افزایش یافته است.
منبع:

1399/08/23
22:51:36
5.0 / 5
1381
تگهای خبر: سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم