حماس:

سفر پامپئو به اراضی اشغالی بیان كننده منطق قلدرمآبی آمریكاست

سفر پامپئو به اراضی اشغالی بیان كننده منطق قلدرمآبی آمریكاست بازار پرواز: سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس در سخنانی تصمیم وزیر خارجه آمریكا برای سفر به اراضی اشغالی را تجاوز به حقوق فلسطینی ها و عرب ها دانست.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از رویترز، حازم قاسم، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس در سخنانی نسبت به تصمیم مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا برای سفر به شهرک های صهیونیست نشین و بلندی های اشغالی جولان سوریه واکنش نشان داد.
وی در این زمینه اظهار نمود: این سفر به منزله تجاوز به حقوق فلسطینی ها و عرب ها بوده و بیان کننده اصرار دولت آمریکا بر اجرای بندهای معامله قرن در ایام باقی مانده از دوره این دولت می باشد.
حازم قاسم اظهار داشت: این رفتار آمریکا در برخورد با حقوق ملت ما بیان کننده منطق اوباشگری و قلدرمآبی است که پامپئو و دولت آمریکا در پیش گرفته اند. این رفتار همین طور شورشی بر مقررات بین المللی در امتداد خدمت به جناح راست رژیم صهیونیستی است.
وی ادامه داد: این تصمیم دولت آمریکا همین طور میزان خیانتی را اثبات می کند که توسط طرف های عادی کننده روابط با رژیم اشغالگر صورت گرفت و مدعی شدند که طرح نرمال سازی روابط شامل توقف اجرای طرح الحاق می شود. این درحالی است که سفر پامپئو اهرمی برای اجرای این طرح استعماری است.
پامپئو می خواهد طی هفته جاری وارد اراضی اشغالی شده و از بلندی های جولان سوریه که رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۶۷ اشغال کرده و از شهرک های صهیونیستی در کرانه باختری دیدن کند.
مقرر است پامپئو یک گشت میدانی در جولان داشته و قبل از آن از کارخانه شراب سازی بساغوت در نزدیکی شهر رام الله واقع در مرکز کرانه باختری دیدن کند.
بدین سان پامپئو نخستین وزیر خارجه آمریکا خواهد بود که از جولان و شهرک های غیر قانونی رژیم صهیونیستی دیدن می کند.
این سفر پامپئو در امتداد سیاست های دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا انجام می شود که نوامبر ۲۰۱۹ اعلام نمود ایالات متحده دیگر شهرک ها را مغایر با مقررات بین المللی نمی داند.
جامعه جهانی با استناد به کنوانسیون چهارم ژنو شهرک های اسرائیلی را غیر قانونی می داند.
منبع:

1399/08/24
14:09:44
5.0 / 5
1261
تگهای خبر: آمریكا , جامعه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم