عضو پارلمان فرانسه:

ابتكارعمل ماكرون برای تشكیل دولت لبنان همچنان پابرجا است

ابتكارعمل ماكرون برای تشكیل دولت لبنان همچنان پابرجا است بازار پرواز: یک عضو پارلمان فرانسه در سخنانی در جریان دیدار با رئیس جمهوری لبنان بر پابرجا بودن ابتکارعمل کشورش برای تشکیل دولت جدید در لبنان تاکید کرد.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه رأی الیوم، لوئیس کروران، رئیس کمیته دوستی پارلمانی لبنان و فرانسه در پارلمان فرانسه امروز (سه شنبه) در بیروت با میشل عون، رئیس جمهوری لبنان دیدار و گفت و گو کرد.
کروران در جریان این دیدار تأیید کرد که ابتکارعمل فرانسه برای تشکیل دولت جدید لبنان همچنان پابرجا است.
وی همین طور خواهان تشکیل دولت جدید لبنان شد و اظهار داشت: فرانسه لبنان را در وضعیت کنونی رها نخواهد کرد و تشکیل دولت جدید شرط اصلی انجام اصلاحات مورد نظر و به دنبال آن دستیابی لبنان به کمک های بین المللی خصوصاً بوسیله کنفرانس سیدر است.
این مقام فرانسوی در ادامه بر پایبندی کشورش به پشتیبانی از لبنان در وضعیت دشوار فعلی این کشور و خصوصاً بعد از انفجار بندر بیرون و نتایج شیوع ویروس کرونا تاکید کرد.
وی ادامه داد: امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه همچنان به تعهداتش در قبال لبنان پایبند است و این مساله در جریان دو سفر اخیرش به بیروت و کنفرانس بین المللی که بوسیله آن ۲۸۰ میلیون دلار کمک بشردوستانه عاید لبنان شد، کاملا مشهود بود.
کروران افزود: ماکرون تمایل به سفر به لبنان دارد اما باید باتوجه به شرایط تاریخ جدیدی برای سفرش تعیین شود.
وی همین طور اظهار داشت که نهادهای غیر نظامی و مدنی در فرانسه مانند شهرداری ها و نمایندگان بعد از انفجار بندر بیروت سه میلیون دلار کمک برای لبنان جمع آوری می کنند.
ابتکارعمل یا نقشه اقتصادی رئیس جمهوری فرانسه برای لبنان بعد از انفجار بیروت و وارد شدن این کشور به یک بحران تازه سیاسی عنوان شد.
بعد از انفجار مهیب در بندر بیروت، لبنان وارد یک بحران تازه سیاسی شده است. حسان دیاب که تنها پنچ ماه امور لبنان را در دست داشت، تحت فشار سیاسی مجبور به استعفا شد. مصطفی ادیب هم که مامور تشکیل کابینه شده بود، از پس انجام این ماموریت بر نیامد و او هم استعفا کرد و الان سعد حریری این ماموریت را برعهده گرفته است اما تا بدین لحظه به سبب مداخلات خارجی موفق به تشکیل دولت نشده است.
منبع:

1399/10/10
01:07:41
0.0 / 5
1212
تگهای خبر: بال , سفر , كابین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
لوازم پرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم