مخالفت پنس با اقدام برای بركناری ترامپ

مخالفت پنس با اقدام برای بركناری ترامپ به گزارش بازار پرواز رسانه های آمریکایی گزارش کردند، در حالیکه دموکراتهای ارشد این کشور از مایک پنس معاون ترامپ خواسته اند با به کار گیری متمم 25 قانون اساسی این رئیس جمهور آمریکا را برکنار کند، پنس اما با این درخواست مخالفت کرده است.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، پایگاه بیزینس اینسایدر به نقل از دو دستیار مایک پنس گزارش کرد که او گفته "به هیچ وجه" در این کار مشارکت نمی کند در حالیکه تعداد فزاینده ای از قانونگذاران و مقامهای سراسر آمریکا خواهان برکنار دونالد ترامپ از ریاست جمهوری هستند.
گزارش شده که دستیاران او نگران هستند اتخاذ این اقدام بی سابقه "کشور را در مارپیچ نزولی آشوب و اختلاف حزبی بیشتر فرو ببرد" و بلندپروازی های سیاسی معاون رئیس جمهور برای آینده را به خطر بیندازد.
این خبر به دنبال درخواست فزاینده برای کنار گذاشتن ترامپ از ریاست جمهوری چه از راه به کار گیری متمم 25 قانون اساسی آمریکا و چه از راه استیضاح در کنگره مطرح گردیده است.
خودداری مایک پنس از به کارگیری این متمم می تواند کنگره را وادار به شروع کردن فرایند استیضاح ترامپ کند.
نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و چاک شومر، رهبر اقلیت دمومکرات سنا صراحتا خواهان اقدام مایک پنس در این حوزه و در غیر این صورت برنامه ریزی برای شروع دومین استیضاح رئیس جمهور آمریکا در کنگره شده اند. تا کنون هیچ رئیس جمهوری در تاریخ آمریکا دو بار استیضاح نشده است.
نانسی پلوسی روز پنجشنبه اظهار داشت: اگر معاون رئیس جمهور ما و کابینه دولت اقدامی نکنند، کنگره آمادگی اجرای استیضاح را دارد.
سناتورچاک شومر بعنوان دموکرات ارشد سنا هم گفت، در صورتیکه پنس از اقدام کردن سر باز زند، "کنگره باید باردیگر برای استیضاح رئیس جمهور تشکیل جلسه بدهد".
گزارش شده که دموکراتهای کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا آغاز به پخش بندهای استیضاح در روز پنجشنبه کرده اند و این اولین گام جدی به سمت کوشش برای کنار گذاشتن ترامپ از ریاست جمهوری دو هفته مانده به شروع ریاست جمهوری جو بایدن بشمار می رود.
منبع:

1399/10/19
12:34:19
0.0 / 5
1159
تگهای خبر: آمریكا , بال , پرواز , كابین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
هواپیمای عمودپرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم