تاكید رؤسای چهارگانه عراق بر سلامت و شفافیت همه مراحل برگزاری انتخابات ۲۰۲۱

تاكید رؤسای چهارگانه عراق بر سلامت و شفافیت همه مراحل برگزاری انتخابات ۲۰۲۱ به گزارش بازار پرواز رؤسای چهارگانه عراق ضمن بررسی پرونده های مختلفی همچون انتخابات ۲۰۲۱، بر ضرورت تحکیم امنیت داخلی و تقویت اقتدار کشور تاکید نمودند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از سایت میدل ایست نیوز، نشست رؤسای چهارگانه عراق امروز سه شنبه در کاخ بغداد برگزار گردید و «برهم صالح»، رئیس جمهوری، «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر، «محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان و «فائق زیدان»، رئیس شورایعالی قضایی عراق در این جلسه به بررسی تحولات اوضاع سیاسی، امنیتی و اقتصادی کشور علاوه بر پرونده انتخابات آتی عراق پرداختند.
به گزارش سایت ریاست جمهوری عراق، رؤسای چهارگانه عراق بر ضرورت تحکیم ثبات در کشور، حفظ امنیت و جان شهروندان، حفاظت از حق تظاهرات مسالمت آمیز، تقویت اقتدار دستگاههای امنیتی و اعمال قانون برای تحقق صلح و امنیت در جامعه تاکید نمودند.
تلاشهای ملی برای پشتیبانی از تقویت اقتدار یک کشور مقتدر دارای حاکمیت و توانا بر حفاظت از حقوق و امنیت شهروندانش و پیشگیری از هرگونه اقدامات غیرقانونی و کنترل سلاح بی ضابطه از دیگر مسائل مورد تاکید رؤسای چهارگانه عراق بود.
حاضران در این جلسه درباره اهمیت انتخابات آتی بعنوان یک روند مبتنی بر دموکراسی و بر مبنای قانون اساسی کشور به خصوص بعد از تظاهرات مردمی و افکار عمومی گسترده ملی با امید به اصلاحات و تغییر تاکید و اشاره کردند که ازاین رو انتخابات آتی باید پاسخ حقیقی به آرمان های ملت و نیازهای اساسی و خدماتی که عراقی ها شایسته آن هستند، باشد تا اصلاحات مطلوب به صورت مسالمت آمیز محقق شود و مشارکت در انتخابات گسترده باشد.
رؤسای چهارگانه عراق در این رابطه بر ضرورت تلاش و اقدام همه مقامات در کشور، نیروهای سیاسی و همه فعالان اجتماعی در پشتیبانی از اقدامات ضروری برای موفقیت آمیز بودن انتخابات از راه پیشگیری از هرگونه تقلب و دستکاری در اراده ملت در انتخاب نمایندگان خود به دور از قدرت سلاح تاکید نمودند.
آنها تصریح کردند که سلامت و شفافیت همه مراحل برگزاری انتخابات باید رعایت شود و ناظران بین المللی به صورت جدی با هماهنگی اداره مربوطه در هیئت نمایندگی سازمان ملل دعوت شوند.
در این جلسه همینطور بر اهمیت تصویب قانون بودجه سال ۲۰۲۱ عراق بگونه ای که حقوق شهروندان را حفظ کند و مانع از بازتاب اوضاع مالی کنونی کشور بر اوضاع اقتصادی کشور بخصوص طبقه اجتماعی با درآمد کم شود علاوه بر اینکه به راهکارهای ریشه ای برای حل مسائل مالی مورد اختلاف بین بغداد و اربیل بگونه ای که حقوق همه کارمندان را بدون دخیل شدن آن با مبحث اختلافات سیاسی را حفظ کند، تاکید شد.1399/10/23
23:18:07
0.0 / 5
1062
تگهای خبر: جامعه , جت , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
هواپیما کنترلی کاغذی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم