نفرین تكومسه، جان جو بایدن را می گیرد؟!

نفرین تكومسه، جان جو بایدن را می گیرد؟! به گزارش بازار پرواز در ۲۰۰ سال قبل کاخ سفید گرفتار افسانه نفرین بوده است و باید دید که آیا جو بایدن هم قربانی نفرین ˮتکومسهˮ که جان برخی از روسای جمهوری آمریکا را گرفت، می شود یا خیر.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه میدیم، در سال ۱۸۱۱، «تکومسه» از رهبران بومی آمریکا می خواست قبایل سرخپوست غرب کشورش را متحد کند و افرادش با رهبری نظامی ایالات متحده توسط ویلیام هنری هریسون روبرو شدند. نبرد در رودخانه «تیپکانو» با شکست تکومسه به پایان رسید و منجر به مرگ برادرش شد. این نبرد برای دفاع از قلمرو آنها در مقابل گسترش تهاجمی آمریکا به سمت غرب بود که در نهایت با شکست وحشتناکی برای بومیان آمریکا همراه شد. تکومسه دو سال بعد در نبرد تیمز در کوشش برای کمک به انگلیسی ها در شکست دادن آمریکایی ها درگذشت و در نتیجه کنفدراسیون بومی آمریکا فروپاشید.
بر مبنای افسانه ای، تکومسه پیشبینی ای کرد که آمریکایی ها را برای دهه های آتی ترساند. پیشبینی این بود که هر رئیس جمهوری آمریکا که در سالهای قابل تقسیم بر ۲۰ به قدرت برسد که با صفر خاتمه یابد، پیش از اتمام دوره ریاست جمهوری اش خواهد مرد.
این پیشبینی یا نفرین ترسناک در سال ۱۸۴۱ هنگامی که ویلیام هنری هریسون بعد از پیروزی در انتخابات در سال ۱۸۴۰ بر اثر بیماری حصبه درگذشت، آشکار شد. وی همینطور همان مردی بود که در جنگ تیپکانو، تکومسه را شکست داد و برادرش را کشت. از آن زمان، این نفرین "نفرین تیپکانو" یا "نفرین تکومسه" نامگذاری شده است.
۱. ویلیام هنری هریسون: او با ۶۸ سال سن، مسن ترین رئیس جمهوری ایالات متحده در زمان تحلیف بود. انتخاب وی در سال ۱۸۴۰ و مراسم تحلیف وی در چهارم مارس ۱۸۴۱ زیر بارش شدید باران انجام شد. با وجود آب و هوای نامناسب، هریسون به مدت دو ساعت سخنرانی کرد تا طولانی ترین سخنرانی تحلیف در تاریخ آمریکا را رقم بزند. او سه هفته بعد بیمار شد و در چهارم آوریل ۱۸۴۱ درگذشت و نخستین رئیس جمهوری در تاریخ آمریکا شد که در دوران ریاستش درگذشت.
۲. آبراهام لینکلن: وی در میانه دوره دوم ریاست جمهوری خودش در ۱۸۶۵ دارفانی را وداع گفت. وی در ۱۸۶۰ برای نخستین بار به ریاست جمهوری رسید. در حالیکه او به سلامت دور اول ریاستش را به اتمام رساند، در ۱۴ آوریل ۱۸۶۵ در تئاتر ترور شد و یک روز بعد دارفانی را وداع گفت. ترور او به دست جان ویلکس بوث انجام شد که طرفداران کنفدراسیون جنوب بود. او نخستین رئیس جمهوری در آمریکا بود که ترور می شد.
۳. جیمز آبرام گارفیلد: بیست سال پس از نخستین پیروزی انتخاباتی آبراهام لینکلن، گارفیلد بعنوان رئیس جمهوری ایالات متحده انتخاب گردید. وی در ۱۸۸۰ انتخاب گردید و چهارم مارس ۱۸۸۱ مراسم تحلیف خودش را برگزار کرد و در نوزدهم سپتامبر همان سال ترور شد.
۴. ویلیام مک کینلی: او به سلامت از دوران اول ریاستش بین سالهای ۱۸۹۶ تا ۱۹۰۰ گذشت و دور دوم ریاست جمهوری او دقیقا بیست سال پس از انتخاب جیمز گارفیلد بود. وی در چهارم مارس ۱۹۰۱ باردیگر سوگند یاد کرد و در ششم سپتامبر همان سال ترور شد.
۵. وارن جی. هاردینگ: او بیست سال بعد از دومین دور ریاست مک کینلی انتخاب گردید و جزو محبوب ترین روسای جمهوری آمریکا به شمار می رفت. وی در ۲۷ دسامبر ۱۹۲۳ بر اثر سکته قلبی درگذشت.
۶. فرانکلین روزولت: سومین پیروزی انتخاباتی وی در ۱۹۴۰ که تنها رئیس جمهوری بود که برای چهار دوره حضور داشت، دقیقا بیست سال بعد از انتخاب هاردینگ بود. با این وجود، وی در دوازدهم آوریل ۱۹۴۵ بر اثر خونریزی مغزی جان باخت. علت این امر امکان دارد فشار خون بالا مزمن او ناشی از سیگار کشیدن مداوم بوده باشد.
۷. جان اف. کندی: بیست سال پس از انتخاب روزولت، او بعنوان رئیس جمهوری آمریکا روی کار آمد. وی در نخستین دوره ریاستش در بیست و دوم نوامبر ۱۹۶۳ در جریان سفری به تگزاس ترور شد.
۸. رونالد ریگان و جورج بوش پسر: این دو رئیس جمهوری سابق آمریکا در میانه دوره ریاستشان از دنیا نرفتند اما هر دو با تلاش ناکام برای ترور مواجه بودند. ریگان در سی مارس ۱۹۸۱ هدف تیراندازی قرار گرفت اما زنده ماند. بوش هم که در ۲۰۰۰ انتخاب شده بود، در جریان سفری به جورجیا هدف ترور نافرجام قرار گرفت. در دهم مه ۲۰۰۵، یک ناسیونالیست اهل جورجیا به سمت محل سخنرانی بوش یک نارنجک پرتاب کرد که منفجر نشد.
۹. جو بایدن: در هفتم نوامبر ۲۰۲۰ بعنوان رئیس جمهوری منتخب و جدید ایالات متحده ارائه شد و باید دید که او هم هدف نفرین تکومسه قرار می گیرد یا خیر. بنظر می رسد از زمان رونالد ریگان، اثر این به اصطلاح "نفرین" تحلیل رفته باشد. خود ریگان هم زنده ماند و کوشش برای ترور بوش هم به جایی نرسید.1399/11/04
18:32:36
0.0 / 5
904
تگهای خبر: آمریكا , بال , پرتاب , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
drone
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم