جنبش جان سیاهپوستان مهمست نامزد دریافت جایزه صلح نوبل 2021 شد

جنبش جان سیاهپوستان مهمست نامزد دریافت جایزه صلح نوبل 2021 شد به گزارش بازار پرواز جنبش ˮجان سیاهپوستان مهم استˮ به خاطر ترغیب کشورهای سراسر جهان به مقابله با نژادپرستی نظام مند، نامزد دریافت جایزه صلح نوبل 2021 شده است.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه آکسیوس، جنبش "جان سیاهپوستان مهم است" در سال 2013 میلادی به دنبال تبرئه "جورج زیمرمن" از پرونده قتل "تریوون مارتین"، نوجوان سیاهپوست غیرمسلح فعالیت خودرا شروع کرد. این پرونده آغازگر فعالیت این جنبش بین المللی برای مبارزه با مرگ های جنجالی سیاهپوستان خصوصاً به دست افسران پلیس بود.
"پتر آیده"، قانونگذار نروژی و معرفی کننده نامزدهای نوبل اظهار داشت: این گروه توانسته است مردم را از تمامی اقشار جامعه نه فقط آفریقایی-آمریکایی ها و نه فقط مردم مظلوم، بسیج کند آن هم به روشی که با جنبش های مشابه قبلی شان متفاوت بوده است.
جنبش "جان سیاهپوستان مهم است" توسط "آلیشیا گارزا"، "پاتریس کالرز" و "اوپال تومتی" تاسیس شد. همزمان با آنکه معترضان کشتار آمریکایی های سیاهپوست همچون "مایکل براون" و "اریک گارنر" به دست افسران پلیس را محکوم می کردند، این نهضت طی سال ها گسترش یافت.
این جنبش سال قبل بعد از آنکه افسران پلیس جان "جورج فلوید" و "بریونا تایلر" را گرفتند، درخواست ها برای برقراری عدالت را مطرح کرده و منجر به اعتراضات گسترده و یک حرکت جهانی مقابله با نژادپرستی شد.
پتر آیده اظهار داشت: ارتباط قوی میان جنبش های ضد نژادپرستی و صلح وجود دارد و این شناخت وجود دارد که بدون این نوع عدالت ها، هیچ صلح و ثباتی در جامعه وجود نخواهد داشت.
وی ضمن رد انتقادات از اینکه جنبش "جان سیاهپوستان مهم است" یک جنبش خشونت طلب است، به داده هایی اشاره نمود که نشان می دهند 93 درصد از راهپیمایی های اعتراضی این جنبش منجر به هیچ لطمه و خسارت جدی به مردم یا اموال نشده است.
آیده اشاره کرد: اعظای جایزه صلح به جنبش "جان سیاهپوستان مهم است" بعنوان قوی ترین نیروی جهانی در مبارزه با بی عدالتی نژادی پیام محکمی خواهد داشت دال بر اینکه صلح بر برابری، همبستگی و حقوق بشر بنا شده و همه کشورها باید به این اصول اساسی احترام بگذارند.
جایزه صلح نوبل سال قبل به "برنامه جهانی غذا" اعطا شد با این هدف که تاکید کند چندجانبه گرایی زندگی ها را نجات می دهد. برنده جایزه صلح نوبل امسال در ماه اکتبر انتخاب می شود و مراسم اعطای جایزه برای تاریخ 10 اکتبر برنامه ریزی شده است.1399/11/11
13:45:00
0.0 / 5
771
تگهای خبر: آمریكا , بال , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
لوازم پرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم