محاكمه بین المللی عمر البشیر نزدیك است سفر هیئت دادگاه لاهه به سودان

محاكمه بین المللی عمر البشیر نزدیك است سفر هیئت دادگاه لاهه به سودان به گزارش بازار پرواز هیئت دادگاه کیفری بین المللی رایزنی های خویش را در خارطوم با مسؤولان سودانی درباره محاکمه مظنونان بین المللی همچون عمر البشیر، رئیس جمهوری مخلوع این کشور شروع کرد.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از سایت العین الاخباریه، هیئت که امروز به ریاست فاکیسو موشوشوکو، معاون دادستان کل دادگاه کیفری بین المللی وارد خارطوم شد با عمر قمر الدین، وزیر خارجه سودان و نصر الدین عبدالباری وزیر دادگستری این کشور امضای یادداشت تفاهم همکاری بین دو طرف در مورد مسائل مطرح شده در دادگاه کیفری را بررسی کرد.

همکاری مربوطه درباره نحوه حضور عمر البشیر، عبدالرحیم محمد حسین، وزیر دفاع دولت او و احمد هارون در مقابل دادگاه کیفری بین المللی برای محاکمه به اتهامات ارتکاب جرایم جنگی و کشتار گروهی در دارفور است.
عمر البشیر از سال ۲۰۰۸ به افترا ارتکاب جرایم جنگی در دارفور مظنون دادگاه کیفری بین المللی است.
در اکتبر فاتو بنسودا، دادستان دادگاه کیفری بین المللی به خارطوم سفر کرد و سودان در آن زمان سه پیشنهاد همچون تاسیس دادگاه ویژه یا مشترک با دادگاه یا تحویل مظنونان به دادگاه کیفری بین المللی را بیان کرد.
وزیر خارجه سودان از تلاشهای هیئت دادگاه بین المللی تقدیر و بر آمادگی وزارت خارجه در جهت اقدام برای تسهیل مأموریت هیئت دادگاه طبق بندهای یادداشت تفاهم مشترک برای تحقق اهداف مشترک تصریح کرد.
وزیر دادگستری سودان هم بر اهمیت همکاری بین دو طرف و امضای یادداشت تفاهم بین دولت سودان و دفتر دادستانی کل دادگاه بین المللی تصریح کرد.

او اضافه کرد، مسئله بین سیستم های مختلف کشور سودان برای تبادل نظر به منظور عرضه بهترین همکاری بین این کشور و دفتر دادستانی کل دادگاه کیفری بین المللی بررسی گردید.
منبع:

1399/11/19
21:41:19
0.0 / 5
949
تگهای خبر: سایت , سفر , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
فروش هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم