الجمهوریه نوشت

تكاپوی فرانسه برای تشكیل دولت لبنان ظرف كمتر از یك ماه

تكاپوی فرانسه برای تشكیل دولت لبنان ظرف كمتر از یك ماه به گزارش بازار پرواز منابع خبری از تلاش جدی فرانسه برای تشکیل دولت جدید لبنان و بستن این پرونده در کمتر از یک ماه پرده برداشتند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، روزنامه الجمهوریه لبنان به نقل از منابع دیپلماتیک در پاریس نوشت: رویکرد پاریس در برابر پرونده لبنان نشان داده است که شمارش معکوس فرانسه برای تشکیل دولت شروع شده است.
این روزنامه نوشت: تلاش قاطع و جدی از طرف فرانسه برای تشکیل دولت در لبنان طبق ابتکارعمل پیشنهادی این کشور در مدتی بسیار کوتاه و کمتر از یک ماه وجود دارد و بعد از آن امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در ماه مارس به بیروت سفر خواهد نمود.
طبق گفته این منابع، رویکرد فرانسه در مورد لبنان طی روزهای آتی شاهد تحرکات قابل ملاحظه ای خواهد بود و با یک موضع واضح از جانب کاخ الیزه (ریاست جمهوری فرانسه) همراه خواهد بود. این تحرکات شامل ایجاد ارتباط با کشورهایی مانند آمریکا، ایران، مصر، امارات و همینطور عربستان است و احتمال داده می شود که ماکرون به منظور ورود مستقیم عربستان به پرونده ایجاد چاره برای مشکل تشکیل دولت جدید لبنان و پشتیبانی از دولت و نخست وزیر آن، بزودی به ریاض سفر کند.
این منابع همینطور تاکید کردند: ارتباط فرانسه با کشورهای مذکور سبب شده که فرانسوی ها نسبت به موفقیت در پرونده لبنان طبق ابتکارعمل کشورشان که چند ماهی است کنار گذاشته شده است و تشکیل دولت توسط سعد حریری، نخست وزیر مکلف این کشور، خوشبین باشند.1399/11/20
13:28:04
0.0 / 5
848
تگهای خبر: آمریكا , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
هواپیما کنترلی کاغذی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم