ماموریت ارتش آلمان در افغانستان تمدید می شود

ماموریت ارتش آلمان در افغانستان تمدید می شود بازار پرواز: ماموریت ارتش آلمان، در قالب حضور نیروهای بین المللی در افغانستان، به احتمال قوی تمدید خواهد شد. آمریکا در خروج نیروهایش تردید نشان میدهد و نیروهای آلمان هم دستکم تا آخر سال جاری میلادی 2021 در افغانستان می مانند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از دویچه وله، هنوز روشن نیست که جامعه بین الملل درباره ماموریت نیروهای خارجی در افغانستان چه تصمیمی خواهد گرفت؛ ارتش آلمان در هرحال خودرا برای ادامه ماموریت در این کشور جنگزده آماده می کند.
وزیران دفاع پیمان ناتو امروز درباره چندوچون ماموریت نیروهای بین المللی در افغانستان رایزنی می کنند. همه چیز بر آن دلالت دارد که ماموریت نیروهای بین المللی دست کم تا آخر سال جاری میلادی ۲۰۲۱ تمدید خواهد شد.
در همین راستا هایکو مارس، وزیر خارجه آلمان از حزب سوسیال دموکرات، از پارلمان (بوندس تاگ) برای ادامه حضور نیروهای آلمانی در افغانستان خواهان تمدید ماموریت شده است.
سایر مقام های آلمان فدرال، همچون خانم کرامپ کارنباور، از حزب دموکرات مسیحی، نیز گمان دارند که ماموریت نیروهای آلمانی تمدید خواهد شد.
ماموریت نیروهای آلمانی که قرار بود آخر ماه مارس به انتها رسد، به احتمال قوی تا آخر سال جاری تمدید خواهد شد. شمار ارتشیان اما مثل سابق ۱۳۰۰ نفر خواهد بود.
دونالد ترامپ تصمیم داشت تا اختتام ماه آوریل به حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان اختتام دهد؛ با شکست وی در انتخابات ریاست جمهوری اما، فضای دیگری بر کاخ سفید حاکم شده است، که بر ادامه تعهدات بین المللی ایالات متحده تاکید دارد.
دولت جدید ایالات متحده قرارداد صلحی را که دولت ترامپ در فوریه ۲۰۲۰ با طالبان امضا کرده بود، مورد بازنگری قرار می دهد. به گزارش وزارت خارجه آمریکا، آنتونی بلینکن وزیر خارجه در یک گفت وگوی تلفنی با اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان این مساله را به او اطلاع داده است.
نیروهای طالبان تاکید دارند که نیروهای آمریکایی باید، طبق توافقی که آنها با دونالد ترامپ انجام داده اند، تا اختتام آوریل بطور کامل افغانستان را ترک کنند. کاخ سفید اما از خلف وعده طالبان سخن می گوید و بازنگری در توافق را لازم می بیند.
در بررسی و احیانا بازنگری این توافق، دولت آمریکا می خواهد عملکرد طالبان را در ارتباط با تعهداتش ارزیابی کند. این گروه تعهد کرده بود به مبارزه با تروریسم در افغانستان یاری برساند، از شدت قهر و خشونت بکاهد و صمیمانه در مذاکرات صلح واقعی با دولت افغانستان شرکت نماید.
دولت ترامپ متعهد شده بود که در صورت انجام این اقدامات از طرف طالبان، نیروهای آمریکایی را تا اختتام ماه آوریل (اردیبهشت) از افغانستان خارج کند. در همین راستا ترامپ در روزهای آخر زمامداری اش تعداد نیروهای آمریکایی در افغانستان را به ۲۵۰۰ نفر کم کرد.
بنا بر گزارش وزارت دفاع آمریکا، طالبان تا کنون هیچیک از مفاد این توافق را اجرا نکرده است. چشم انداز پیشرفت گفت وگوهای صلح نیز هم اکنون ناروشن است.
منبع:

1399/11/30
21:08:29
0.0 / 5
793
تگهای خبر: آمریكا , جامعه , شركت , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
کوادکوپتر
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم