برای اولین بار؛

به روزرسانی ماهواره های موقعیت یاب در فضا امكان پذیر شد

به روزرسانی ماهواره های موقعیت یاب در فضا امكان پذیر شد به گزارش بازار پرواز شرکت لاکهید مارتین سازنده ماهواره های موقعیت یابی جی پی اس برای نخستین بار به روزرسانی این ماهواره ها را در فضا و بدون احتیاج به تعویض کامل آنها ممکن کرد.به گزارش بازار پرواز به نقل از اسلش گیر، معمولاً ماهواره ها بگونه ای که قابل به روزرسانی باشند، طراحی و ساخته نمی شوند و بدین منظور باید یک ماهواره را به صورت کامل از مدار خارج کرده و ماهواره ای جدید را جایگزین آنها کرد. اما شرکت لاکهید مارتین برای نخستین بار به روزرسانی سخت افزاری ماهواره های موقعیت یابی مکانی جی پی اس خویش را در فضا ممکن کرده است.
به گفته اریک براون مدیر ارشد واحد استراتژی مأموریت های فضایی نظامی لاکهید مارتین، به روزرسانی ماهواره های جی پی اس این شرکت از همین هفته شروع می شود و خدمات لجستیک ویژه ای بدین منظور در نظر گرفته شده است. برای ممکن کردن این روند بخشی از ماهواره های جی پی اس معروف به LM۲۱۰۰ بازطراحی خواهند شد. این بازطراحی به صورت اساسی در نسل جدید ماهواره های جی پی اس معروف به جی پی اس ۳ اف انجام می شود. هم اکنون سه ماهواره از این نوع در فضا در حال گردش به دور زمین است و مقرر است در آینده بر تعداد آنها افزوده شود.
با ارتقای فناوری به روزرسانی ماهواره های جی پی اس، نصب پردازنده ها و سنسورهای تازه ای بر روی آنها ممکن خواهد شد. این کار عمر مفید ماهواره ها و کارآیی آنها را افزایش داده و به کاهش قابل توجه هزینه های مادی صرف شده برای تولید و اداره ماهواره ها می انجامد. لاکهید مارتین می گوید به فناوری مورد نیاز برای به روز کردن ماهواره هایی با وزن ۲۳۰۰ تا ۶۵۰۰ کیلوگرم در فضا دست یافته و در حال مذاکره با شرکت Aerojet Rocketdyne برای تسهیل این روند است.

1399/12/12
09:14:46
0.0 / 5
983
تگهای خبر: تولید , خدمات , شركت , فضا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم