به رغم پایبندی به دیپلماسی

بلینكن: در استفاده از قدرت برای حفاظت از آمریكایی ها تردید نمی نماییم

بلینكن: در استفاده از قدرت برای حفاظت از آمریكایی ها تردید نمی نماییم به گزارش بازار پرواز وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد، سیاست خارجه کشورش منعکس کننده ارزش های این کشور است.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا با تکیه بر این که آمریکا به صحنه جهانی بازگشته است، از اولویت های سیاست خارجه آمریکا در دوره بایدن پرده براشت.
وی در سخنرانی تلویزیونی اظهار نمود: جهان تنها با یک چالش روبه رو نیست و تمام کشورها با رکود اقتصادی روبه رو هستند.
رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا اخطار داد، کشورهای دیکتاتوری در جهت خدمت به منافع شان و مقابله با دموکراسی دروغ پراکنی می کنند.
بلینکن تاکید کرد، جهان به راهکارهای دموکراتیک برای مقابله با عوامل مهاجرت و ضرورت مقابله با بحران آب و هوایی که مستلزم همکاری جهانی است، نیاز دارد.
وزیر خارجه آمریکا در بخش دیگر این اظهارات تصریح کرد، کشورش برتری علمی و تکنولوژیکی را حفظ خواهد نمود و رویکردهای دفاعی در زمینه بازدارندگی تکنولوژیکی را تقویت خواهد نمود.
بلینکن تاکید کرد، آمریکا در استفاده از قدرت برای حفاظت از آمریکایی ها ذره ای تردید نخواهد کرد.
او درباره چین هم اظهار داشت: چین تنها کشور دارای قابلیت ها و قدرت هایی است که می تواند چالشی برای آمریکا باشد.
بلینکن حرف هایش را این گونه خاتمه داد که سیاست خارجه آمریکا منعکس کننده ارزش های آمریکاست.
وزارت خارجه آمریکا هم در اطلاعیه ای پیش از سخنرانی بلینکن گفته بود، به رغم داشتن پیشرفته ترین ارتش جهان بر دیپلماسی پایبند است.
در این بیانیه آمده است: واشنگتن برای حل چالش های امروز به دیپلماسی تکیه دارد و در عین حال قوی ترین ارتش جهان را در اختیار دارد. همکاری بین المللی در این مرحله بیشتر از هر زمان دیگری مهم می باشد.
وزارت خارجه آمریکا اشاره نمود، واشنگتن روابط با هم پیمانان و شرکا را بخصوص در تقابل با بحران آب وهوایی که احتیاج به همکاری جهانی دارد، افزایش خواهد داد.
دستگاه دیپلماسی آمریکا درباره کرونا هم خاطرنشان کرد: آمریکا برای مهار کرونا و تقویت امنیت سلامت جهانی تلاش می کند.
در این بیانیه به مسائل دیگری نظیر امور داخلی آمریکا، اقتصاد و سیستم مهاجرت هم اشاره شد و این وزارت خانه افزود، برای ایجاد اقتصاد جهانی باثبات تر و هم ایجاد سیستم مهاجرت انسانی و کارآمد تلاش می کند.
منبع:

1399/12/13
22:43:26
0.0 / 5
629
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
فروش هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم