برای ساخت ایستگاه فضایی؛

چین ۱۲ فضانورد به فضا می فرستد

چین ۱۲ فضانورد به فضا می فرستد چین تصمیم دارد تا 2 سال دیگر 12 فضانورد را به فضا بفرستد تا یک ایستگاه فضایی بسازند.به گزارش بازار پرواز به نقل از اسپوتنیک، بگفته «یانگ لیوی» معاون مهندس ارشد برنامه فضایی سرنشین دار چین، این کشور تصمیم دارد تا ۲۰۲۳ میلادی ۱۲ نفر به فضا بفرستد تا ایستگاهی در مدار زمین بسازند.
او در حاشیه کمیته ملی کنفرانس مشورتی سیاسی مردم چین اظهار داشت: مقرر است در برنامه فضانوردی چین، ۱۱ ماموریت امسال و آینده صورت گیرد همچون ارسال ماژول اصلی ایستگاه فضایی چینی، ارسال یک بخش آزمایشی، پرتاب فضاپیمای سرنشین دار و ۱۲ فضانورد به فضا.
در همین راستا لیوی جوانان را تشویق کرده تا در این برنامه شرکت نمایند و وعده داده در آینده نزدیک فرصت های پرواز فضایی بیشتری فراهم خواهد شد.
اکتبر ۲۰۲۰ میلادی چین سومین مرحله استخدام فضانورد خودرا تکمیل کرد که طی آن ۱۷ مرد و یک زن انتخاب شدند. هدف اصلی این طرح کمک به ساخت یک ایستگاه فضایی چینی دائم در فضا است. دولت این کشور تصمیم دارد در ۲۰۲۲ میلادی آنرا افتتاح کند.
در مرحله اول کمپین استخدام فضانورد چین در دهه ۱۹۹۰ میلادی ۷ فضانورد و در مرحله دوم که در ۲۰۱۰ برگزاری شد، ۷ فضانورد دیگر انتخاب شدند. اما فقط ۱۱ نفر از آنان به فضا سفر کردند. همه فضانوردان استخدامی نیز قبلاً در ارتش خدمت کرده بودند.
از آنجا که ساخت ایستگاه فضایی بین المللی نیازمند مهارت های مختلفی است، مقامات چین در مرحله سوم استخدام فضانورد، متخصصان غیر نظامی را انتخاب می کنند.

1399/12/17
23:32:44
0.0 / 5
822
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
کوادکوپتر کوچک
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم