سامح شكری:

تغییر سیاست تركیه در قبال مصر اساس روابط عادی خواهد بود

تغییر سیاست تركیه در قبال مصر اساس روابط عادی خواهد بود وزیر خارجه مصر تاکید کرد، کشورش بر ادامه روابط بین دو ملت مصر و ترکیه تاکید دارد و مواضع سیاسی منفی سیاستمداران ترکیه منعکس کننده روابط بین دو ملت نیست.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، سامح شکری، وزیر خارجه مصر در مقابل نمایندگان کمیته روابط خارجه پارلمان کشورش اشاره کرد: اگر تغییری در سیاست ترکیه در قبال مصر و عدم مداخله در امور داخلی و دنبال کردن سیاست های منطقه ای همسو با سیاست مصر بیابیم، احیانا زمینه و اساسی برای روابط عادی خواهد بود.
شکری افزود: روابطی خارج از کانال های دیپلماتیک عادی وجود نداشته است.
وی در عین حال تاکید کرد، وزارت خارجه مصر اظهارات ترکیه درباب گشودن کانال های مذاکره بین دو کشور را زیر نظر دارد و می خواهد روابط مستحکم بین دو ملت ادامه یابد.
بگفته شکری، وضعیت سیاسی همیشه با مواضع سیاستمداران ترکیه مرتبط می باشد به ویژه پس از مواضع منفی که در قبال مصر اتخاذ کردند، البته این مساله هیچ تاثیری روی روابط دو ملت ندارد.
او درباره فرصت های ارتباط بین مصر و ترکیه گفت، هیچ ارتباطی خارج از عرف دیپلماتیک وجود ندارد و ما اگر اقدامات واقعی از جانب ترکیه مشاهده نماییم و اهدافی با اهداف و سیاست های مصر وجود داشته باشند که در امتداد ثبات در منطقه، عدم مداخله در امور کشورها و احترام متقابل است، زمینه ای مناسب برای روابط عادی با ترکیه خواهد بود.
او خاطرنشان کرد، تنها حرف کفایت نمی کند تغییر به عمل و سیاستگذاری ها مربوط است و عمل است که هر رابطه ای را به وضعیت عادی بازمی گرداند.
این دیپلمات مصری درباره پرونده سد النهضه نیز گفت، قاهره به تلاش روی توافق الزام آور در امتداد حفظ حقوق منابع آبی مصر ادامه می دهد.
او اشاره کرد: اتیوپی تا حالا اراده سیاسی واقعی برای توافق نشان نداده است و ما امیدواریم به توافقی در امتداد تحقق منافع سه کشور دست یابیم.
شکری افزود: قاهره به توافق و همکاری بین سه کشور مصر، سودان و اتیوپی چشم امید دارد تا ما را از تنش در روابط دور سازد و همکاری و توسعه و شراکت را جایگزین آن کند.
رئیس دستگاه دیپلماسی مصر درباره بحران شورای همکاری خلیج فارس هم اظهار داشت: روش اجرای بیانیه العلا از طرف قطر پیگیری می شود.
او اشاره کرد: هنوز زود است درباره پایبندی قطر به این بیانیه حکم صادر کرد و کمیته پیگیری عملکرد قطر را ارزیابی می نماید.
شکری در عین حال تاکید کرد، پیام های مثبتی از جانب قطر در این زمینه وجود دارند.
1399/12/25
01:42:43
0.0 / 5
521
تگهای خبر: بال , دستگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
کوادکوپتر
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم