نگرانی شیخ الازهر نسبت به اسلام ستیزی در غرب

نگرانی شیخ الازهر نسبت به اسلام ستیزی در غرب بازار پرواز: شیخ الازهر مصر نسبت به تشدید افراط گرایی در اروپا و افزایش کارهای خصمانه مقابل مسلمانان در بیشتر کشورهای غربی ابراز نگرانی کرد.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، احمد الطیب، شیخ الازهر مصر در جریان دیدار با سفیر آلمان در قاهره تاکید کرد، امروزه جهان بیش از هر زمان دیگری به احترام به کثرت گرایی، پذیرفتن دیگری، بلند شدن صداهای عقل، منطق و دانش و نیز مخفی و ناپدید شدن صداهای خرابی و ویرانی نیاز دارد.
ایشان سپس افزود، جهان هم اکنون کاملا به سو استفاده برخی گروه های دینی برای تحقق اهداف مغرضانه مطابق با ایدئولوژی آنها آگاه است.
احمد الطیب همین طور اشاره کرد: ما در الازهر دست های خودرا به سمت تمامی کشورها و موسسات جهت مشارکت در مقاومت و مقابله با این گروه ها و ریشه کن کردن این افکار منحرف و گمراه کننده دراز می نماییم و ما اقدامات عملی مختلفی را دراین زمینه اتخاذ نموده ایم که بارزترین این اقدامات، هماهنگی با موسسات دینی بزرگ در اروپا و در رأس آن واتیکان، تاسیس رصدخانه ای برای مبارزه با افراط گرایی و برنامه ریزی برای آموزش ائمه از کشورهای مختلف جهان در آکادمی بین المللی الازهر برای آموزش ائمه و مبلغان با هدف آموزش آنها جهت از بین بردن افکار گروه های افراط گرا است.
وی همین طور اظهار داشت: ما نسبت به افزایش کارهای خصمانه مقابل مسلمانان در بیشتر کشورهای غربی نگران هستیم.
در همین راستا، سفیر آلمان در قاهره تاکید کرد، شیخ الازهر مرجعی نه فقط برای مسلمانان بلکه غیرمسلمانان جهان است.
وی همین طور اظهار داشت، صدای الازهر، صدایی است که نزد مسلمانان و همین طور در سطح بین المللی شنیدنی و تأثیر گذار است.
منبع:

1399/12/25
22:35:30
0.0 / 5
1180
تگهای خبر: سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
کوادکوپتر کوچک
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم