سورنا ستاری:

بومی سازی تجهیزات برقی منجر به خودكفایی در صنعت خودروسازی می شود

بومی سازی تجهیزات برقی منجر به خودكفایی در صنعت خودروسازی می شود به گزارش بازار پرواز معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: بومی سازی تجهیزات برقی و الکترونیکی خودرو ضمن ایجاد اشتغال، می تواند کاهش ارزبری و خودکفایی این صنعت را به دنبال داشته باشد.به گزارش بازار پرواز به نقل از معاونت علمی و فناوری، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ضمن بازدید از بخش های مختلف یک خودروسازی اظهار داشت: به کمک شرکتهای دانش بنیان اتفاق مهمی در حوزه خودروسازی رخ داده است. صنعت خودروسازی با کسب توانمندی طراحی، ماشین سازی و ارتقا می تواند جایگاه واقعی خویش را پیدا کند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ضمن اشاره به ظرفیت های فناورانه نهفته در صنعت خودروسازی اظهار داشت: به صورت مثال، بومی سازی تجهیزات برقی و الکترونیکی خودرو ضمن ایجاد اشتغال، می تواند کاهش ارزبری و خودکفایی این صنعت را به دنبال داشته باشد. خودورسازی حوزه ای است که شرکتهای دانش بنیان و خلاق در صورتیکه از توانمندی طراحی برخوردار باشند، توسعه محصولات بر بستر یک پلت فرم مشترک محقق می شود.
رئیس ستاد توسعه فناوری های هوایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی با تکیه بر این که صنایع باید به سمت بهره مندی از نوآوری شرکتهای دانش بنیان و خلاق حرکت کنند تا از دانش فنی و توانمندی طراحی و توسعه برخوردار شوند، بیان نمود: با سرمایه گذاری و استقبال صنایع بزرگ، حالا توانمندی طراحی و ماشین سازی در صنایع خودروساز به کمک شرکتهای دانش بنیان و خلاق، محقق شده است و امیدواریم شاهد روزی باشیم که این شرکت ها با عنایت به ظرفیت های خوبی که دارند، هر سال با توانمندی طراحی بر مبنای یک پلت فرم یکپارچه بتوانند نوآوری و رقابت پذیری را در محصولاتشان بیشتر از پیش توسعه دهند.
مرکز تحقیقات این گروه صنعتی، همکاری مشترکی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جهت تولید خودروی مدرن اقتصادی و ایران ساخت، تولید گیربکس بومی، موتور سه استوانه کم مصرف ایران ساخت، بومی سازی تجهیزات برقی و الکتریکی دارد. چهار ماه برای انجام فاز طراحی مفهومی این خودرو پیشبینی شده است تا با حمایت معاونت علمی و فناوری روند تولید این خودرو به کمک شرکتهای دانش بنیان پیش برود و فرایند آن، توسط کمیته همکاری مشترک دنبال شود.


منبع:

1399/12/27
19:14:23
0.0 / 5
684
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
هواپیما کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم