دومین شب متوالی آشوب در ایرلند شمالی

دومین شب متوالی آشوب در ایرلند شمالی شنبه در دومین شب متوالی آشوب در بخش های طرفدار بریتانیای ایرلند شمالی و در بحبوحه ظهور تنش های پسا-بریگزیت در این منطقه، خودرو ها به آتش کشیده شدند و افراد نقاب دار به یک ون پلیس، کوکتل مولوتف پرتاب کردند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از رویترز، خیلی از اتحادیه های طرفدار بریتانیا، به شدت مخالف موانع تجاری جدیدی که بعنوان قسمتی از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، بین ایرلند شمالی و سایر مناطق بریتانیا وضع شده، هستند و هشدار داده اند که نارضایتی آنها ممکنست به خشونت منجر شود.
رهبران سیاسی همچون وزیر ایرلند شمالی بریتانیا، اوایل روز شنبه خواهان آرامش شد، اما پلیس گفت آنها در حال رسیدگی به گزارش بی نظمی در نیوتاون ابی درحومه های شمالی بلفاست هستند.
ویدئویی که توسط فدراسیون پلیس ایرلند شمالی در توییتر انتشار یافت، ۴ فرد نقاب دار را نشان داد که از فاصله نزدیک به یک ون زره ای پلیس، کوکتل مولوتف پرتاب می کنند و پلیس هم در مقابل به آنها مشت و لگد می زند.
روز جمعه همزمان با بدل شدن یک اعتراض کوچک محلی به شورش، ۱۵ مأمور در ناحیه Sandy Row بلفاست زخمی شدند. پلیس گفت شورشیان با سنگ، میله های فلزی و آتش به آنها حمله ور شده اند.
این جراحات شامل سوختگی، جراحت سر و شکستن پا بودند که به دستگیری و محکومیت ۷ نفر همچون دو نوجوان ۱۳ و ۱۴ ساله انجامید. ۱۲ مأمور پلیس نیز روز جمعه طی آشوب جداگانه ای در شهر "لاندن دری" زخمی شدند.
منطقه تحت مدیریت بریتانیا در ایرلند شمالی، ۲۳ سال بعد از اختتام بخشی به ۳ دهه خون ریزی به دنبال یک تفاهم صلح، همچنان گرفتار اختلافات شدید فرقه ای است. خیلی از ملی گرایان کاتولیک خواهان اتحاد با جمهوری ایرلند (ایرلند جنوبی) هستند، در صورتیکه اتحادیه های پروتستان می خواهند تحت حاکمیت بریتانیا بمانند.
بریتانیا متشکل از انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی است.1400/01/15
11:15:51
5.0 / 5
592
تگهای خبر: بال , پرتاب , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
هواپیما کنترلی کاغذی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم