تاكید نخست وزیر اتیوپی بر ادامه جنگ در تیگرای

تاكید نخست وزیر اتیوپی بر ادامه جنگ در تیگرای به گزارش بازار پرواز نخست وزیر اتیوپی با اشاره به اینکه ارتش کشورش در هشت جبهه در کانون های تنش همچون منطقه تیگرای می جنگد، اظهار داشت که دشمنان در این منطقه تاکتیک های جنگ چریکی را در پیش گرفته اند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از رویترز، آبی احمد، نخست وزیر اتیوپی در اشاره به جبهه آزادسازی تیگرای اظهار داشت: گروه نظامی که ما آنرا طی سه هفته کنار زدیم خویش را به نیروی جنگ چریکی تبدیل نموده و با کشاورزان در هم آمیخته است و آغاز به انتقال از یک مکان به مکان دیگر کرده و ما نمی توانیم آنرا طی سه ماه از بین ببریم.
وی خاطرنشان کرد: از بین بردن یک دشمنی که قابل رویت است با از بین بردن دشمنی که مخفی شده و در بین افراد دیگر پنهان شده است، دو مساله مختلف است و این امری بسیار دشوار و خسته کننده است.
وی خاطرنشان کرد: نیروهای این جبهه به اردوگاه های ارتش فدرال حمله کردند که ارتش به سرعت شهرها و منطقه های تیگرای را با حمایت نیروهایی از منطقه امهره و کشور همسایه اریتره به دست آورد. فرماندهان این جبهه همچنان آزاد هستند و درگیری ادامه دارد.
ارتش اتیوپی همینطور با گروه شورشی در منطقه اورومیا می جنگد که دولت این گروه را مسئول چندین کشتار دسته جمعی در حق غیرنظامیان می داند که یکی از این کشتارها در هفته گذشته رخ داد و ده ها کشته برجای گذاشت.
آبی احمد در این خصوص اظهار داشت: نیروهای دفاع ملی و نیروهای فدرال هم اکنون وارد نبرد گسترده ای در هشت جبهه در شمال و غرب ضد دشمنان متخاصم با کشاورزان و غیرنظامیان که میان اتیوپیایی ها فتنه ایجاد می کنند، شده اند.
وی اظهار داشت: نیروهای فدرال عملیات گسترده ای را طی سه روز اخیر انجام دادند که خسارت های بسیاری را به دشمنان ملت وارد کرد.
احمد تهدید کرد که این تلاش ها تقویت شده و ادامه خواهد یافت.1400/01/16
11:22:47
5.0 / 5
771
تگهای خبر: سرعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
لوازم پرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم