تداوم اختلافات میان حزب حریری و باسیل بر سر تشكیل دولت جدید لبنان

تداوم اختلافات میان حزب حریری و باسیل بر سر تشكیل دولت جدید لبنان دو جریان ˮالمستقبلˮ و ˮجریان آزاد ملیˮ لبنان با طرح اتهاماتی، طرف مقابل را مسئول بحران تشکیل نشدن دولت جدید کشورشان خواندند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از البلد، به دنبال تشدید بحران تشکیل دولت جدید لبنان، اختلافات میان جریان آزاد ملی به ریاست جبران باسیل و جریان المستقبل به ریاست سعد حریری، نخست وزیر مکلف لبنان نیز تشدید شده است.
در همین حال، هیات سیاسی جریان آزاد ملی با صدور اطلاعیه ای بعد از نشست دوره ای خود تاکید کرد: شکی وجود ندارد که سعد حریری برای تأخیر در تشکیل دولت تلاش می کند.
این جریان در ادامه سعد حریری را به کوشش برای دستیابی به "نصف به علاوه یک" اعضای دولت متهم کرد.
در مقابل، جریان المستقبل نیز در اطلاعیه ای در پاسخ به این بهتان زنی تاکید کرد: از بیانیه جریان آزاد ملی اینطور برمی آید که رهبری این جریان در بدترین مراحل خود از سردرگمی و انکار سیاسی قرار دارد.
در این بیانیه آمده است: همچون نشانه های جدید انکار در بین رهبران این جریان، گفته آنها است که نخست وزیر مکلف مسئول شکست ابتکارعمل فرانسه است و این اظهارات بر خلاف همه اظهارات، گزارش ها و مواضع صادر شده توسط پاریس و بیروت دراین زمینه است.
در بیانیه جریان المستقبل آمده است: اظهارات مقامات این جریان درباره قصد سعد حریری برای تلاش با هدف به دست آوردن نصف بعلاوه یک اعضای دولت، یک تلاش تکراری برای فرار به جلو و توجیه تاکید آنها بر به دست آوردن یک سوم تعیین کننده است.
حریری ماه اکتبر بعد از استعفای دولت حسان دیاب در پی انفجار بندر بیروت که ۲۰۰ کشته و خسارات مالی گسترده ای در این شهر بر جای گذاشت، مامور تشکیل کابینه شد.
آخرین نشست حریری و عون هیچ نتیجه شایان توجهی در پی نداشت. اختلاف نظرها میان دو طرف بر سر تشکیل کابینه ماه هاست ادامه دارند و همین مورد امیدها را نسبت به تغییر روند فروپاشی مالی و بحران وخیم اقتصادی این کشور نابود می کند.1400/01/22
13:04:16
5.0 / 5
710
تگهای خبر: بال , كابین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
هواپیما کنترلی کاغذی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم