فرمانده ارشد آمریكا در حوزه اروپا:

ریسك حمله روسیه به اوكراین متوسط به پایین است

ریسك حمله روسیه به اوكراین متوسط به پایین است یک فرمانده ارشد ارتش آمریکا در اروپا اظهار کرد، ریسک حمله روسیه به اوکراین در چند هفته آینده ˮمتوسط تا پایینˮ است.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این اولین مورد از یک چنین ارزیابی نظامی در ضمن افزایش نگرانی ها از بابت تحرکات در ارتباط با نظامیان روسیه در مرزهای اوکراین است.
ژنرال تاد والترز، فرمانده واحد فرماندهی اروپای ارتش آمریکا طی اظهاراتی از توضیح درباره اطلاعات پشت این ارزیابی خود که حاکی از عدم انتظار ارتش آمریکا نسبت به وقوع حمله ای از طرف روسیه در این مقطع است، امتناع کرد اما احتمال وقوع آنرا رد نکرده و ریسک را کم اهمیت ندانست.
او طی ایراد شهادت خطاب به یک کمیته مجلس نمایندگان آمریکا به طرح دیدگاهش درمورد ریسکهای در ارتباط با هفته ها و ماههای آینده پرداخته و این ریسکها را دست کم تا حدی مبتنی بر آرایش نیروهای روسیه دانست.
پنتاگون از عرضه اطلاعات در ارتباط با ارزیابی اش درمورد اندازه و ترکیب آن نیروها امتناع کرده و خبرنگاران را به مسکو ارجاع داده است. با این وجود چند روز پیش کاخ سفید فاش کرد که تعداد قوای روسیه در مرز شرق اوکراین بیشتر از هر زمانی از سال ۲۰۱۴، زمان اقدام این کشور در الحاق شبه جزیره کریمه به خاکش و پشتیبانی از جدایی طلبان این حوزه، تا کنون است.
والترز در پاسخ به سوال یک قانونگذار کمیته نیروهای مسلح درباره ارزیابی احتمال وقوع یک حمله در هفته های آینده اظهار داشت: این احتمال کم تا متوسط است.
والترز در پاسخ به پرسش یک قانونگذار دیگر برای توضیح دادن درباره احتمال تغییر ریسک پس از این دوره پاسخی کلی داده و اظهار داشت: جواب این است که چنین چیزی بستگی به عواملی دارد.
والترز که در عین حال فرمانده عالی ائتلافی اروپای ناتو هم هست، بیان نمود: من باید از هم اکنون تا فردا هر ثانیه یک روز را در نظر بگیرم تا به شما جوابی متفاوت بدهم.
به قول والترز، اگر مسیر فعالی همینطور به همین شکل باقی بماند، او برآورد می کند که ریسک وقوع یک حمله کاهش پیدا کند.
او به اعضای کنگره آمریکا اظهار داشت: احساس من این است که با عنایت به روندی که الان مشاهده می نماییم، احتمال وقوع یک حمله آغاز به کاهش کند.
به تازگی اوکراین و روسیه آغاز به متهم ساختن یکدیگر از بابت افزایش خشونتهای در ارتباط با درگیری در شرق اوکراین کرده اند؛ جایی که در آن سربازان اوکراینی با نیروهای جدایی طلب مورد حمایت روسیه درگیر بوده اند و درگیری در آن از سال ۲۰۱۴ تا کنون ۱۴۰۰۰ کشته به جای گذاشته است.
تنشها بر سر روند تقویت قوای ارتش روسیه در مرز شرق اوکراین سبب شده که درخواستهای این کشور برای بالا بردن وام افزایش یابد و به قول مشاور رئیس جمهور اوکراین دولت این کشور در همین راستا تلاشها برای به دست آوردن وامهای بیشتر از صندوق بین المللی پول را تسریع کرده است.
لورا کوپر، معاون دستیار امور روسیه، اوکراین و اوراسیای وزیر دفاع آمریکا به مسئله تحریمهای اخیر ضد روسیه اشاره کرده و درگیری در شرق اوکراین را "هم حالا یک جنگ داغ" توصیف کرد. وی در ایراد شهادت در کنار والترز اظهار داشت: از ماه ژانویه ما شاهد کشته شدن ۳۰ نظامی اوکراینی در شرق این کشور تا کنون بوده ایم.
با این وجود هم کوپر و هم والترز برای حمایت بیشتر مقامها از نیروهای اوکراینی درخواست نکردند.
منبع:

1400/01/27
12:37:38
5.0 / 5
762
تگهای خبر: آمریكا , بال , مسیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کوادکوپتر کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم