الجزایر توطئه گروه جدایی طلب ماك برای حمله را ناكام گذاشت

الجزایر توطئه گروه جدایی طلب ماك برای حمله را ناكام گذاشت بازار پرواز: وزارت دفاع الجزایر فاش کرد که طرح گروه جدایی طلب ˮماکˮ برای انجام انفجارها در جریان اعتراضات مردمی در این کشور را ناکام گذاشته است.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از المیادین، وزارت دفاع الجزایر از طرحی آگاهی داد که گروه جدایی طلب "ماک" برای آن برنامه ریزی کرده بود تا اعتراضات مردمی را هدف قرار داده و سپس خواهان مداخله قدرت های بیگانه در امور الجزایر شود.
وزارت دفاع الجزایر اعلام نمود که در امتداد تکمیل تحقیقات امنیتی مربوط به عملیات انجام شده در اواخر مارس ۲۰۲۱، مشخص شد که یک توطئه ای خطرناک که کشور را از طرف گروه جدایی طلب ماک هدف قرار می داد، در حال تدارک بود.
وزارت دفاع الجزایر تاکید کرد، با اعترافات خطیر فردی به نام "ح. نور الدین"، عضو گروه خرابکار ماک مشخص شد که طرحی مجرمانه و خبیثانه برای ایجاد انفجارها وجود داشت تا از تصاویر این عملیات ها بعنوان بهانه ای برای درخواست مداخله خارجی در امور داخلی کشور بهره برداری شود.
این وزارتخانه افزود: در این طرح چند عنصر وابسته به گروه جدایی طلب "ماک" دست داشتند که تمرین های جنگی را در خارج با حمایت مالی و پشتیبانی کشورهای بیگانه فرا گرفته بودند.
چند روز قبل ریاست امنیت پایتخت الجزایر از بازداشت یک گروه جنایت کار آگاهی داد که با پوشش یک انجمن فرهنگی مورد حمایت مالی یکی از نمایندگی های دیپلماتیک وابسته به یک کشور بیگانه بزرگ در الجزایر فعالیت می کرد. این گروه فراخوان های تحریک آمیزی طی راهپیمایی های اعتراضات مردمی مطرح کرده بود.
نیروهای امنیتی الجزایر طی ماه میلادی گذشته، انفجار خودرو های بمب گذاری شده طی راهپیمایی های اعتراض آمیز مردمی در بجایه و تیزی وزو را ناکام گذاشتند.
منبع:

1400/02/06
14:13:20
5.0 / 5
684
تگهای خبر: خودرو , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
هواپیما کنترلی کاغذی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم