معاونت علمی اعلام كرد؛

بومی سازی محصولات گلوگاهی و تحریمی صنعت پتروشیمی

بومی سازی محصولات گلوگاهی و تحریمی صنعت پتروشیمی بازار پرواز: معاونت علمی و فناوری اعلام نمود 200 مجموعه دانش بنیان و غیر دانش بنیان در راه بومی سازی محصولات گلوگاهی و تحریمی صنعت پتروشیمی فعالیت می نمایند تا نیاز این حوزه را برطرف سازند.به گزارش بازار پرواز به نقل از معاونت علمی و فناوری، یکی از راه های اثرگذار در توسعه فناورانه کشور در ایام سخت اقتصادی و اعمال تحریم ها، استفاده از ظرفیت داخلی و دانشی جوانان و متخصصان کشور است.
کسانی که توان کافی برای کمک به ایران در گذر از این روزها و رساندن کشور به قله های پیشرفت و توسعه یافتگی را دارند. یکی از نقاط کلیدی و حساس کشور که نیاز به استفاده از این توان تخصصی دارد، صنایع کشور است. صنایعی که طی سالهای اخیر با کمک همین دانش بومی، مسیر نوینی را برای توسعه علمی و فناورانه خود یافته اند.
اما شاید برگزاری رویدادهای فناورانه یکی از بهترین و مؤثرترین راه ها برای تسهیل مسیر ورود دانش، تحصص و فناوری به صنایع باشد. بر همین مبنا نیز صنعت پتروشیمی دو سالی است میزبان «رویداد هدفمند پشتیبانی از ساخت داخل» است. رویدادی که توسط ستاد توسعه فناوری های حوزه آب و انرژی برگزار می گردد و فرصتی مناسب برای اثبات نقش دانش، خلاقیت و تخصص شرکتهای دانش بنیان به کشور است.
دومین دوره این رویداد که ۲۷ بهمن ماه سال ۹۹ برگزار شد منجر به جذب و مشارکت بیش از ۲۰۰ شرکت دانش بنیان و غیر دانش بنیان، شامل سازندگان و تامین کنندگان کالاها و خدمات شد. در این رویداد ۷۰ تفاهمنامه همکاری به امضا رسید تا تولید و بومی سازی کالاها و خدمات گلوگاهی و مبتنی بر تحریم ها در کشور شتاب گیرد.
این تفاهمنامه ها بیش از ۶۰ هزار میلیارد ریال ارزش افزوده برای کشور به دنبال داشته است. آمارها گواهی می دهد که تعداد تفاهمنامه ها با دانش بنیان ها نسبت به سال گذشته، ۳ برابر، ارزش قراردادهای منعقد شده ۸ برابر و تعداد شرکتهای حاضر ۳ برابر رشد داشته است.
«حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی» رویدادی است که به دنبال تحقق اهداف ماموریت کلان اقتصادی کشور در خصوص پشتیبانی از ساخت داخل با اتکاء به توانمندی های داخلی است و هر سال در جزیره کیش برگزار می گردد. شناسایی چالش ها و نیازهای فناورانه صنایع و سازمان های حوزه پتروشیمی، ارائه توانمندی شرکتهای دانش بنیان و فناور و شتاب دهنده های حوزه آب و انرژی و شکل گیری شبکه ای میان اجزای اصلی زیست بوم فناوری و نوآوری در این عرصه نیز از مهم ترین اهداف مشارکت ستاد توسعه فناوری های حوزه آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این رویداد فناورانه است.


منبع:

1400/02/06
22:15:57
5.0 / 5
707
تگهای خبر: انرژی , بال , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
هواپیما کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم