رئیس انستیتوپاستور ایران:

واكسن تولید مشترك ایران و كوبا خردادماه به تولید انبوه می رسد

واكسن تولید مشترك ایران و كوبا خردادماه به تولید انبوه می رسد رئیس انستیتوپاستور ایران اظهار داشت: واکسن تولید مشترک ایران و کوبا خردادماه به تولید انبوه می رسد و در صورت دستور وزارت بهداشت وارد بازار خواهد شد.به گزارش بازار پرواز به نقل از مهر، علیرضا بیگلری بامداد دوشنبه در بیست و سومین آئین پویش ره سلامت و مراسم آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای انستیتوپاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا با اشاره به اینکه انستیتوپاستور ایران نام آشنای همه مردم ایران است، عنوان کرد: این مؤسسه همواره در بحران های سلامت همراه مردم بوده است.
وی با اشاره به اینکه با آغاز انتشار کرونا انستیتوپاستور ایران کار تشخیص را آغاز کرد، اظهار داشت: امروز در روند تشخیص در دورترین نقاط بیشتر از ۴۰۰ آزمایشگاه داریم که سخت ترین آزمایش ها را انجام می دهند.
ارائه ۶ طرح ویژه به معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور برای تولید واکسن کرونا
رئیس انستیتوپاستور ایران با اشاره به اینکه تولید کیت های بومی را در دستور کار قرار دادیم و بعد از رسیدن به تولید انبوه در جهت صادرات کیت هم اقدام کردیم، افزود: همه کشورها به توانایی انستیتوپاستور ایران اذعان داشتند و این حرکت جهادی منجر به طراحی ۶ طرح ویژه برای تولید واکسن کرونا و عرضه آن به معاونت فناوری و علمی رئیس جمهوری شد.
وی با اشاره به اینکه تابستان سال قبل شرکت در همکاری مشترک با متخصصان خارجی را در دستور کار قرار دادیم، افزود: همه شرکت ها را مورد بررسی قرار دادیم و کوبا را برای این امر انتخاب کردیم.
استفاده از قطعات مختلف ویروس کرونا در واکسن تولید مشترک کوبا و ایران
بیگلری با اشاره به اینکه این واکسن قطعات مختلف ویروس کرونا را بر روی واکسن کزار سوار کرده ایم، افزود: این واکسن می تواند با چند ویروس جهش یافته روبرو شود.
وی اظهار داشت: این واکسن «یادآور» دارد و این خصوصیت منحصر به فرد واکسن تولید مشترک ایران و کوبا است.
رئیس انستیتوپاستور ایران با اشاره به اینکه تک دُز این واکسن می تواند برای افرادی که قبلاً کرونا گرفته اند کافی باشد، اظهار داشت: این واکسن تنها واکسنی است که مکمل یادآور داشته و حتی فایرز اخیراً به فکر تولید یادآور افتاده است.
وی با اشاره به اینکه این واکسن سمی دارد که آنتی ژن ها را به پروتئین حامل وصل می کند و این امر هم خصوصیت خاص این واکسن است.
بیگلری با اشاره به اینکه انستیتوپاستور ایران تلاش دارد با پیشینه ۱۰۰ ساله واکسن کرونا را به تولید انبوه برساند، افزود: فازهای یک و دودر کوبا نشان داد که این واکسن عوارض بسیار کمی دارد.
۲۴ هزار نفر در فاز سوم واکسینه می شوند
وی افزود: در کل کشور ۲۴ هزار نفر در فاز سوم با این واکسن واکسینه می شوند و سهم استان اصفهان سه هزار دُز واکسن است.
رئیس انستیتوپاستور ایران با اشاره به اینکه خرداد ماه تولید انبوه را انجام می دهیم، افزود: این واکسن با دستور وزارت بهداشت وارد بازار خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه کرونا نشان داد تولید واکسن وظیفه حاکمیتی است، اظهار داشت: نگاه به خارج از مرزها در این حوزه اشتباهی محض است.
بیگلری با اشاره به اینکه طی یک سال گذشته در زمینه تولید واکسن ۲۰ سال پیشرفت داشتیم، اظهار داشت: این بحران ما را تحریک کرد تا پیشرفت نماییم و این تهدید را به فرصت تبدیل نماییم.

1400/02/07
11:01:54
5.0 / 5
327
تگهای خبر: بال , تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
drone
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم