چیدن یك سیب در ۷ ثانیه!

تولید رباتی كه با سرعت انسان میوه می چیند

تولید رباتی كه با سرعت انسان میوه می چیند پژوهشگران استرالیایی از تولید یک ربات جدید میوه چین آگاهی داده اند که هر هفت ثانیه می تواند یک سیب را از درخت بچیند و سرعتی مشابه با انسان ها دارد.به گزارش بازار پرواز به نقل از نیواطلس، با شیوع ویروس کرونا کمبود کارگر برای میوه چینی در باغ ها و زمینهای کشاورزی استرالیا به مشکلی جدی مبدل شده و حالا ربات های میوه چین می توانند برای کمک به حل این چالش به میدان بیایند.
پیش از این از ربات ها جهت بررسی کیفیت محصولات کشاورزی، چوپانی و گله داری و غیره استفاده شده بود و ربات جدید که مجهز به یک بازوی منعطف است با بهره گیری از مجموعه ای از دوربین ها و الگوریتم های هوش مصنوعی درخت ها را اسکن کرده و میوه ها را شناسایی می کند.
این ربات دقت بالایی دارد و محاسبات خودرا به شکلی انجام می دهد که از لطمه دیدن به شاخ و برگ درخت ها و همچنین محیط اطراف جلوگیری شود. دسته این ربات به صورتی نرم و با چهار انگشت طراحی شده و برای جلوگیری از لطمه دیدن سیب ها یک سیستم مکش نیز برای آن در نظر گرفته شده تا کنده شدن سیب ها با حداقل خسارت صورت گیرد.
دقت این ربات برای شناسایی و جمع آوری سیب ها به ۹۰ درصد می رسد و بازوی آن می تواند سیب هایی در فاصله حداکثر ۱.۲ متری از ربات را جمع آوری کند. ربات مورد اشاره قادر به فعالیت در شب و در وضعیت آب و هوایی نامساعد نیز است و برای شناسایی هر سیب بر روی درخت به تنها ۲۰۰ میلی ثانیه زمان نیاز دارد.

1400/02/08
15:35:44
5.0 / 5
933
تگهای خبر: بال , تولید , دوربین , ربات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
drone
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم