هفته چهارم اعتراضات كلمبیا

هفته چهارم اعتراضات كلمبیا به گزارش بازار پرواز موج اعتراضات ضددولتی کلمبیا روز چهارشنبه در حالی وارد چهارمین هفته خود شد که اتحادیه ها، گروه های دانش آموزی و دیگران هم در راهپیمایی ها به منظور درخواست تغییرات اجتماعی در بحبوحه مذاکرات متناوب بین دولت و برگزارکنندگان اعتصاب، حضور بهم رساندند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از رویترز، اعتراضات با خشونت هم از سمت پلیس و هم شهروندان همراه بوده است. دفتر دادستانی کل ۱۵ کشته در ارتباط با اعتراضات را تأیید کرده، در حالیکه یک گروه حقوق بشری تعداد کشته های را بیشتر از ۴۰ تن عنوان کرده است.
"ایوان دوکو"، رئیس جمهور کلمبیا اوایل هفته دستور داد موانع جاده ای اطراف کشور که سبب کمبود غذا و بنزین شده بود، پاکسازی شوند.
اعتراضات، که در ابتدا اواخر ماه آوریل ضد یک برنامه مالیاتی که حالا لغو شده آغاز شد، گسترش یافته و خواسته هایی نظیر درآمد پایه، آخر خشونت پلیس و فرصت هایی برای جوانان را هم شامل شده است.
اصلاحات بهداشتی که مورد مخالفت بسیاری معترضان بود و به باور آنها برای تغییر واقعی در سیستم بهداشتی شکننده کلمبیا ابهام زیادی داشت، روز چهارشنبه توسط یک کمیته مشترک کنگره، کنار گذاشته شد.
طبق برآورد دفتر شهردار، حدود ۸ هزار نفر به اعتراضات در بوگوتا، پایتخت کلمبیا ملحق شده اند. دفتر شهردار در اطلاعیه ای افزود که تمام تظاهرات ها مسالمت آمیز بوده اما از مردم خواست از ساعت ۴ بعدازظهر به خانه بروند.
کمیته ملی اعتصاب، متشکل از اتحادیه های مهم، گروه های دانش آموزی و درگیران، چندین مرتبه با نمایندگان دولت در مورد خواسته های معترضان به گفتگو پرداخته اند اما مذاکرات در چارچوب رسمی برگزار نشده است.1400/02/30
13:05:53
5.0 / 5
686
تگهای خبر: جت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
هواپیما کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم