ثبت اختراع محقق دانشگاه امیركبیر در اداره ثبت اختراعات آمریكا

ثبت اختراع محقق دانشگاه امیركبیر در اداره ثبت اختراعات آمریكا پتنت چاپ شده دکتر ثریا قیم پور محقق دانشگاه صنعتی امیرکبیر در اداره ثبت اختراعات آمریکا ثبت گردید.به گزارش بازار پرواز به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر ثریا قیم پور محقق دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مورد مراحل این ثبت اختراع بین المللی اظهار داشت: برای ثبت این اختراع در اداره ثبت اختراعات و علایم تجاری آمریکا (USPTO) در اواخر سال ۱۳۹۵ بوسیله کانون پتنت ایران اقدام کردیم و بعد از پیگیری ها، ۲۴ می ۲۰۱۸ با شماره US-۲۰۱۸-۰۱۴۰۷۳۸-A۱ در USPTO برای چاپ مورد پذیرش قرار گرفت.
وی اضافه کرد: بعد از طی مراحل داوری، سرانجام در تاریخ ۱۷ مارس ۲۰۲۱ با گرنت شدن آن موافقت شده و در نهایت، این اختراع در تاریخ ۶ آوریل ۲۰۲۱ با شماره پتنت US ۱۰، ۹۶۷، ۰۹۵ B۲ در USPTO ثبت گردید.
قیم پور افزود: در این طرح از انکپسوله کردن عصاره گیاهی در پلیمر طبیعی، ارزان و سازگار با پوست کتیرا جهت رهایش کنترل شده آن بر سطح زخم و همین طور افزایش طول عمر زخم پوش استفاده شده است.
به گفته محقق دانشگاه صنعتی امیرکبیر، از نوآوریهای این اختراع میتوان به کاربرد نوعی عصاره گیاهی بدون عوارض جانبی برای نخستین بار در نانوکپسولهای قرار گرفته بر سطح پارچه پنبهای اشاره نمود.
وی با اعلان اینکه این عصاره گیاهی، به تدریج بر روی زخم رها می شوند، افزود: در ساختار زخم پوش تهیه شده، از نانوذرات اکسید روی در امتداد افزایش خاصیت ترمیم زخم استفاده شده است. روش مورد استفاده برای تهیه نانوذرات اکسید روی و نانوکپسولهای حاوی عصاره گیاهی بر سطح بستر پنبهای، روشی سریع، ساده و مرقون به صرفه مبتنی بر بکارگیری امواج مافوق صوت است.
قیم پور عنوان کرد: نرخ مهاجرت سلولی ۱۰۰ درصد، سمیت سلولی خیلی کم، فعالیت ضد میکروبی ۱۰۰ درصد و عدم ایجاد حساسیت پوستی، قابلیت تولید آسان و در دسترس بودن مواد اولیه، قیمت ارزان، راحتی بیمار و کاهش هزینه های درمان به سبب عدم نیاز به تعویض مکرر زخم پوش باتوجه به رهایش کنترل شده دارو، از با اهمیت ترین خاصیتهای زخم پوش تهیه شده است.
به گزارش بازار پرواز به نقل از مهر، این پتنت، حاصل کار پایان نامه دکتری ثریا قیم پور است که دکتر مجید منتظر عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر استاد راهنمای این پروژه بوده است. از دستاوردهای دیگر این پایان نامه که بعنوان پروژه برتر در سطح دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز انتخاب شده است، می توان به چاپ ۱۰ مقاله علمی در مجلات معتبر بین المللی همچون Carbohydrate Polymer، Cellulose، Ultrasonics Sonochemistry، RSC Advances، International Journal of Biological Macromolecules و... و شرکت در چندین کنفرانس ملی و بین المللی اشاره نمود.


منبع:

1400/03/03
09:09:53
5.0 / 5
511
تگهای خبر: آمریكا , تولید , شركت , مهاجرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
هواپیمای عمودپرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم