فلسطین، محور گفتگوهای وزیر خارجه مصر با همتایان اردنی، كانادایی و مالزیایی خود

فلسطین، محور گفتگوهای وزیر خارجه مصر با همتایان اردنی، كانادایی و مالزیایی خود به گزارش بازار پرواز وزیر خارجه مصر به صورت جداگانه با همتایان اردنی، کانادایی و مالزیایی خود در مورد تحولات منطقه ای و بین المللی و هم برقراری آتش بس در نوار غزه گفتگو کرد.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری روسیا الیوم، سامح شکری، وزیر خارجه مصر با ایمن الصفدی، همتای اردنی خود تماس تلفنی برقرار کرد و دو طرف در جریان این گفت وگوی تلفنی به بررسی تلاشهای قاهره برای برقراری آتش بس در نوار غزه پرداختند.


در همین راستا، احمد حافظ، سخنگوی وزارت خارجه مصر تصریح کرد، سامح شکری و ایمن الصفدی در جریان این گفت وگوی تلفنی در مورد افکار و ایده های مطرح شده در مورد روند بازسازی غزه به بحث و تبادل نظر پرداختند و بر سر تداوم ارتباط بین دو کشور مصر و اردن در این حوزه با هماهنگی تشکیلات خودگردان فلسطین به اتفاق نظر رسیدند.
او همینطور گفت، وزرای خارجه مصر و اردن در جریان این تماس تلفنی بر اهمیت تداوم تلاش ها برای پشتیبانی از تشکیلات خودگردان فلسطین، بهبود اوضاع معیشتی شهروندان فلسطینی در نوار غزه و کرانه باختری و همینطور همکاری با شرکای بین المللی تاکید کردند.
حافظ خاطرنشان کرد، سامح شکری و ایمن الصفدی در جریان این گفت وگوی تلفنی همینطور در مورد اهمیت وجود چشم انداز سیاسی که اجازه ازسرگیری روند مذاکرات برپایه قطعنامه های بین المللی مربوطه و راهکار تشکیل دو کشوری را بدهد، رایزنی کردند.
سخنگوی وزارت خارجه مصر همینطور گفت، دو طرف بارزترین مسائل منطقه ای و بین المللی مهم و مورد توجه دو کشور را مورد بررسی قرار دادند.
از طرفی، مارک گارنو، وزیر خارجه کانادا با سامح شکری تماس تلفنی برقرار کرد و دو طرف در جریان این گفت وگوی تلفنی به بررسی راه های توسعه همکاری بین دو کشور و آخرین تحولات فلسطین پرداختند.


دو طرف در جریان این تماس تلفنی درباره بهبود روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور رایزنی کردند.
سامح شکری در جریان این تماس تلفنی بر تمایل مصر به ادامه این روابط بخصوص در زمینه های علمی و فناوری تصریح کرد و خواهان تقویت ورود شرکت ها و سرمایه گذاری های کانادا به بازار مصر جهت مشارکت در اجرای پروژه های مهم و مختلف این کشور شد.
سامح شکری طی این گفتگو اقدامات و تماسهای مصر با هدف تثبیت آتش بس بین رژیم رژیم صهیونیستی و نوار غزه را مورد بررسی قرار داد و بر ضرورت اتخاذ اقدام فوری در مرحله آتی برای احیای روند سیاسی مطلوب و آغاز مذاکرات جدی بین دو طرف تاکید کرد.
شکری گفت، تحولات هفته های اخیر بدون هیچ تردیدی ثابت کرده است که دیگر نمی توان مسأله فلسطین را نادیده گرفت و آنرا بدون چاره رها کرد.
وزیر خارجه کانادا هم در جریان این تماس تلفنی نقش محوری مصر در محیط منطقه ای خود و تلاشهای بی وقفه آن برای تقویت امنیت و ثبات در منطقه را ستود.
وزرای خارجه مصر و کانادا بر سر تداوم رایزنی ها در مرحله آتی برای هماهنگی مواضع در ارتباط با پرونده های دوجانبه و منطقه ای و موضوعات مهم و مورد توجه در محافل بین المللی به اتفاق نظر رسیدند.
از طرفی، سامح شکری با هشام الدین حسین، همتای مالزیایی خود درباره تقویت روابط دوجانبه و هم بعضی از مسائل منطقه ای و بین المللی همچون تحولات خاورمیانه گفتگو کرد.
وزرای خارجه مصر و مالزی بر تمایل خود به تقویت پیوندهای همکاری بین دو کشور تاکید کردند.
دو طرف همینطور تحولات در ارتباط با شیوع کرونا، راه های تقویت توانمندی های ملی و تلاشهای بین المللی برای پاسخگویی به نتایج آنرا مورد بررسی قرار دادند.
شکری و هشام الدین حسین همینطور در مورد تحولات مسأله فلسطین و تلاش ها برای تحقق صلح در خاورمیانه به بحث و تبادل نظر پرداختند.
وزیر خارجه مصر بر اقدامات کشورش برای توقف تنش و برقراری آرامش در نوار غزه و همینطور تلاشهای کنونی برای برقراری آتش بس بین دو طرف فلسطینی و اسرائیلی، تلاشهای صورت گرفته جهت ازسرگیری روند مذاکرات به صورت فوری تاکید کرد.
دوطرف همینطور درباره مسائل منطقه ای و بین المللی مهم و مورد توجه دو کشور گفتگو کردند.
وزرای خارجه مصر و مالزی ابراز امیدواری کردند که ارتباط و سفرهای متقابل بین مقامات دو کشور در مرحله آتی به خاطر رایزنی و هماهنگی چه در سطح دو جانبه چه در قالب محافل بین المللی ادامه یابد.
منبع:

1400/03/11
10:38:11
5.0 / 5
521
تگهای خبر: سایت , سفر , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
فروش هواپیمای کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم