فلسطین:

شورای امنیت و دیوان لاهه به وظایف خود در برابر شهرك سازی ها عمل كنند

شورای امنیت و دیوان لاهه به وظایف خود در برابر شهرك سازی ها عمل كنند به گزارش بازار پرواز وزارت خارجه فلسطین از شورای امنیت و دیوان کیفری بین الملل خواست مسؤولیت های حقوقی و اخلاقی خویش را در مقابل جنایت مستمر شهرک سازی ها پذیرفته و قطعنامه های بین المللی مربوطه را اجرا کنند.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، وزارت خارجه فلسطین امروز (چهارشنبه) در اطلاعیه ای مطبوعاتی، تصمیم مقامات رژیم اشغالگر برای راه اندازی ۳۵۰ واحد مسکونی جدید در شهرک "بیت ایل" در نزدیکی شهر البیره را محکوم نمود.
این وزارت خانه اعلام نمود: این طرح با مشارکت چهار تن از وزرای کابینه اسرائیلی و در چارچوب یک جشن همراه با اظهاراتی تحریک آمیز و موضعگیری هایی استعمارگرانه و نژادپرستانه و فراخوان های برای پشتیبانی از شهرک سازی ها و توسعه آنها تصویب گردید.
همینطور در این بیانیه تاکید شد: این طرح ایدئولوژی راست گرای حاکم و سیاست های استعمارگرانه و توسعه طلبانه آن در مناطق فلسطینی با هدف تقویت مفهوم الحاق کرانه باختری شامل قدس شرقی به اراضی اشغالی، تحمیل قوانین اسرائیلی به آن و از بین بردن هرگونه فرصتی برای تشکیل کشور مستقل و دارای حاکمیت فلسطین با پایتختی قدس شرقی را نشان میدهد.
وزارت خارجه فلسطین در ادامه جنایات شهرک سازی، تخریب خانه ها و بیرون راندن الزامی شهروندان فلسطینی را جنایاتی جنگی و ضد بشری قلمداد کرده و دولت اسرائیل را مسؤول کامل این جرائم دانست.
این وزارت خانه اشاره کرد: طبق قوانین و قطعنامه های بین المللی، توافقنامه های ژنو، قوانین انسانی، تمامی اشکال شهرک سازی نادرست و غیرقانونی بوده و یکی از مهم ترین پرونده های جرایمی هستند که کشور فلسطین به دیوان کیفری بین المللی عرضه کرده است.
وزارت خارجه فلسطین در بیانیه خود اصرار کرد که به عرضه گزارش های خود از تمامی تحولات میدانی شهرک سازی ها ادامه داده و این گزارش ها را به شکل جدی با دادستانی عمومی دنبال می کند تا آنرا به تسریع در انجام تحقیقاتش در مورد این جرائم تشویق کند.
همینطور این وزارت خانه اعلام نمود که به کارهای سیاسی، دیپلماتیک و حقوقی خود در جهت تقویت جبهه بین المللی مخالف شهرک سازی ها و تبدیل محکومیت های بین المللی به اقدامات و طرح هایی برای اجبار دولت اشغالگر به توقف ساخت شهرک ها ادامه خواهد داد.1400/03/12
22:54:56
5.0 / 5
443
تگهای خبر: بال , كابین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
هواپیما کنترلی کاغذی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم