یك منبع یمنی:

عربستان در كوشش برای تبدیل استان ابین به میدان درگیری نظامی است

عربستان در كوشش برای تبدیل استان ابین به میدان درگیری نظامی است به گزارش بازار پرواز یک منبع یمنی از طرح عربستان برای تحویل استان ابین یمن به اعضای تشکیلات القاعده و گروه تروریستی داعش جهت تحقق برخی اهداف ویژه پرده برداشت.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، این منبع یمنی به سایت "سعودی لیکس" اظهار نمود: نیروهای عربستانی در استان ابین تلاش می کنند اعضای تشکل های تروریستی القاعده و داعش را به این استان بازگردانده و شرایط آنها را سامان دهند.
این منبع اقدامات فعلی نیروهای عربستانی در ابین را توطئه ای برای تحقق برخی اهداف مشخص بخصوص بعد از تحرکات چشم گیر اعضای القاعده و داعش توصیف کرد و اظهار داشت: دایره حضور این تشکل های تروریستی که با پوشش "مشروع" فعالیت دارند، از شقره تا المحفد، لودر، بخش مرکزی و الوضیع در ابین گسترش یافته است.
منبع مذکور در ادامه تصریح کرد: این نیروها تنها ابزارهایی اطلاعاتی هستند که کشورهای متخاصم (عربستان و امارات) دهه ها است با هدف برهم زدن امنیت و ثبات یمن آنها را به کار گرفته اند.
همینطور این منبع یمنی نسبت به مختل شدن شرایط امنیتی استان ابین به دنبال تحرکات گسترده اعضای القاعده و داعش در این استان اخطار داد.
او ضمن اشاره به شرایط معیشتی و انسانی بد در استان ابین، اظهار داشت: بیشتر کمک های بشردوستانه ای که به این استان منتقل می شوند، در بازارها به فروش می رسند.
این منبع در ادامه نیروهای عربستانی را به استفاده از کمک های بشردوستانه و فروش آنها در بازارها متهم کرد.
استان ابین یمن که ما بین دو استان عدن و البیضا واقع شده و مرزهای اداری مشترکی با دو استان شبوه و حضرموت دارد، از موقعیت استراتژیکی برخوردار می باشد.1400/03/31
09:54:16
5.0 / 5
208
تگهای خبر: بال , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
هواپیمای عمودپرواز
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم