بومیان كانادا صدها گور بی نشان دیگر در محل یك مدرسه سابق یافته اند

بومیان كانادا صدها گور بی نشان دیگر در محل یك مدرسه سابق یافته اند یک گروه بومی کانادایی از کشف ˮوحشتناک و شوکه کنندهˮ صدها قبر گمنام در محل یک مدرسه پانسیونی سابق اطلاع داد. چند هفته پیش هم کشف بقایای صدها کودک دیگر این کشور را در شوک فرو برد.


به گزارش بازار پرواز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، فدراسیون ملل بومی مستقل در اطلاعیه ای اظهار داشت که تعداد گورهای بدون علامت که اخیراً پیدا شده اند "قابل توجه ترین موارد تا به امروز در کانادا بوده است." در این بیانیه به تعداد اشاره ای نشد.
چند هفته پیش هم بقایای ۲۱۵ کودک بومی در یک مدرسه پانسیونی دیگر که برای کودکان بومی در کانادا بود، باعث شد تا کانادایی ها با میراث یک سیستم سو استفاده کننده و یکدست کننده روبرو شوند.
بین سال های ۱۸۳۱ و ۱۹۹۶، سیستم مدرسه پانسیونی کانادا به اجبار حدود ۱۵۰ هزار کودک بومی را از خانواده هایشان جدا کرد. بر اساس گزارش کمیسیون حقیقت و مصالحه کانادا، این کودکان با سوءتغذیه و سوءاستفاده جسمی و جنسی مواجه گشتند و این کمیسیون در سال ۲۰۱۵ آنرا "فرهنگ نسل کشی" توصیف کرد.
دولت فدرال کانادا در سال ۲۰۰۸ بابت این سیستم عذرخواهی نمود. کلیسای کاتولیک رم که مدیریت بیشتر این مدارس را در دست داشت، عذرخواهی نکرده است. اوایل همین ماه، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان آنرا "دردآور" خواند، اظهاراتی که مورد قبول بازماندگان قرار نگرفت.
منبع:

1400/04/03
14:26:06
5.0 / 5
1840
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
هواپیما کنترلی
بازار پرواز
flybazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازار پرواز محفوظ است

بازار پرواز

فروش هواپیمای کنترلی و کوادکوپتر و لوازم